Kafein Kültür Kolombiya La Palma & El Tucan Sidra 50gr

900,00 TL
Kargo Ücreti 109,00 TL
84,01 TL'den başlayan taksit seçenekleri
Hızlı Kargo

+ Sepete Ekle

Bu ürün tahmini 1 iş gününde kargoya teslim edilir.

Yarışma serisi kahvemiz LP&ET Heroes Sidra Bioinovasyon Natural’dan kokuda limon, kırmızı elma ve elma şekeri gibi tatlı notalar, lezzette misket limonu, kayısı, bergamot, sarı elma notaları alacaksınız. Gövdesi hafif çayımsı hissiyatta, bitişte limonlu yeşil çayımsı bir hissiyatla yüksek kompleksitede bir fincan deneyimi elde edeceksiniz!

Kahvelerin dinlenme süresi olarak 1 hafta önermekteyiz.

Yöre: Kolombiya, Zipacon, Cundinamarca

Üretici: Felipe Sardi

Çiftlik / İstasyon: La Palma y El Tucan

işlem: Bioinovasyon Natürel

Varyete: Sidra

Rakım: 1750 m

Hasat: 2022-2023

Tedarikçi: La Palma y El Tucan / Direkt Ticaret

Profil: Filtre

Tadım Notları: Misket Limonu, Kayısı, Bergamot, Sarı Elma

Tadım Puanı: 88


KAVURUCUNUN NOTLARI:

2019 yılında gerçekleştirdiğim Kolombiya seyahatimin son durağı La Palma y El Tucan’dı. LP&ET hem kendi üretimleri olan yarışma seviyesi üst segment lotlarıyla olsun, hem Neighbours & Crops projelerinin üretimleriyle olsun dünyada çok büyük nam kazanmış, kendi üretimleriyle bir çok insana ulusal ve dünya şampiyonlukları kazandırabilmiş bir tarla. 2019 yılındaki ziyaretimden bu yana günün birinde direkt ticaret yoluyla, markalaşmış bu muazzam tarlanın nefis üretimlerini insanlarla buluşturmanın hayalini kurmuştum. Bu hayali şimdi Kafein Kültür olarak gerçekleştiriyoruz! Heroes serisi üretimleri olan Bioinovasyon Natürel Sidra ve Natürel Gesha’yı direkt ticaret yoluyla getirmiş ve sizlere sunmuş olmanın haklı keyfini ve mutluluğunu yaşıyoruz!

LA PALMA Y EL TUCAN

La Palma y El Tucan 2011 yılında Felipe Sardi öncülüğünde kuruldu. Geleneksel kahve tarımcılığından farklı bir başlangıcı var LP&ET’in. Amaçları istedikleri segmentte ürünü yetiştirebilecekleri kriterlere sahip en iyi araziyi bulup, üreticileri üretime özendirecek çok iyi ücretlendirmelerle, metodoloji olarak geleneksel kahve tarımında çığır açacak, bir üretim kültürü yaratmaktı.

Ziyaretimde 2019’da LP&ET satış müdürü, şu an yönetici ortaklardan olan Sebastian Villamizar’ın da bana anlattığı üzere La Palma y El Tucan’ın kendi özel lotlarındaki yoğun lezzeti yakalamalarını sağlayan en büyük payda tarlalarının içerisinde bulunduğu mikro iklim. Öyle ki ilk kuruldukları aşamadan itibaren yaptıkları en önemli geliştirme, seçilim yoluyla ağaçları mikro iklime adapte etmek olmuş. Bu durum düşük hasat hacmi yaratsa da, ağaçların meyvelerinde daha kuvvetli müsilaj üretmelerini sağlayarak, hasat sonrası fermantasyonların verimli geçmesini sağlıyor. Bu da LP&ET kahvelerine özgü yoğun damak hissiyatını yaratmasına yol açıyor.

Üretimlerindeki özen elbette mikro iklimi en verimli yolla kullanmaya yönelik progresif metotlarıyla sınırlı değil. Arazilerinde organik tarım yapmalarına fayda sağlayan oldukça zengin içeriğe sahip kompostu düzenli olarak üreten bir tesis, üretimlerini yerinde incelemelerine yarayacak oldukça donanımlı bir araştırma ve tadım laboratuarı ve profesyonel bir üretim ekibi var La Palma y El Tucan’ın.

Bunca özen peşi sıra bir çok başarıyı da beraberinde getiriyor. La Palma y El Tucan çok kısa sürede dünya ölçeğinde büyük bir marka oluyor, LP&ET kahvesi bir çok ulusal ve dünya yarışmasında şampiyonlarca kullanılmış ve kullanılmaya devam eden gözde bir ürün haline geliyor.


LP&ET Heroes Nano Lot serisi:

Çiftliğin üretiminin %10’unu oluşturan bu seri 88 puan civarındadır. 25 kg’lık kutularda sunulur (2 tuğla – her biri 12,5 kg); Dünya çapında yılda 100 kutu mevcuttur.


Fermantasyon ve İşlem:

“Bu işlem, belirgin bir laktik ve tartarik asit hissi ve yüksek, dolgun, kadifemsi bir gövde ile karışan tropikal notaları ortaya çıkarır. Başka hiçbir şeye benzemeyen duyusal bir deneyim yaratır.”


Biyo-İnovasyon:

La Palma y El Tucan bu işlem için kendi fermantasyon substratını oluşturmak amacıyla çiftliğinin içinde bulunduğu ormanda bulunan yerel mikroorganizmaları izole edip çoğaltıyor. Daha sonrasında bu substrat fermantasyon için kirazlarla tanklarda 96 saat boyunca aşılanıyor. Her bir kahve lotu, her partide aynı mikroorganizma popülasyonunu desteklemek için kontrollü bir substrat ile aşılanıyor, böylece tepkimelerde ve sonuçta ortaya çıkan tat profilinde daha fazla tutarlılık sağlanıyor.

Bioinovasyon özelinde bu Sidra hasatı 24 saat hava temaslı, 74 saat hava temassız ortamda fermente edildikten sonra 63 gün boyunca kirazlara zarar vermemesi için özel olarak seçilmiş plastik zeminli, yükseltilmiş yataklar üzerinde beyaz gölgelik altında kurulmaktadır. Kontrollü bir şekilde kurutmayı sonlandırmak için son olarak mekanik kurutucuda 57 saat ek bir kurutmaya tabi olup fermantasyon bitirilir.

Hasat:

La Palma y El Tucan’ın tarım arazisinin 1750 metrelik rakımında toplamda 2000 adet Sidra ağacının bulunduğu bölümden en iyi olgunlaşmış Sidra kirazları titizlikle toplanmaktadır. Fermantasyon / İşlem sonrasında yeşil çekirdek konusunda eğitimli ve deneyimli geniş çaplı ayıklama ekibi oldukça detaylı bir şekilde kusurları ve boyutu küçük olan çekirdekleri çok yoğun bir şekilde çalışarak eleyip Sidra Heroes lotlarını elde etmektedirler. Hasat sonu ayıklama görüntülerini “Bogota – Zipacon – La Palma y El Tucan” videomda 16. Dakika’da bulabilirsiniz.

İlk direkt ticaretimiz olmasından büyük mutluluk duyduğumuz yarışma serisi kahvemiz LP&ET Heroes Sidra Bioinovasyon Natürel’den kokuda limon, kırmızı elma ve elma şekeri gibi tatlı notalar, lezzette misket limonu, kayısı, bergamot, sarı elma notaları alacaksınız. Gövdesi hafif çayımsı hissiyatta, bitişte limonlu yeşil çayımsı bir hissiyatla yüksek kompleksitede bir fincan deneyimi elde edeceksiniz!

Afiyet Olsun!


Kolombiya La Palma videosu için;

https://www.youtube.com/watch?v=_ddwzptCibY&t=672s&ab_channel=Orkun%C3%9Cstel


Kolombiya La Palma & El Tucan Natural Gesha kahvesine ulaşmak için;

https://www.kafeinkultur.com/urun/kolombiya-la-palma-y-el-tucan-natural-gesha/

Özellik Detayları
Marka Kafein Kültür
Öğütme Seçeneği Çekirdek Kahve
Hasat Yılı 2022-2023
TADIM NOTLARI Misket Limonu, Kayısı, Bergamot, Sarı Elma
Rakım 1750
İşlem Bioinovasyon Natürel
Miktar 50gr
EAN Kodu
Üretici Kodu
SKU Kodu TET04942481625
Yükleniyor...
Yükleniyor...