Arızalı Ürün İşlemleri

Sitemizde satılan elektrikli ürünlerin garanti süresi minimum 2 yıl üterici veya ithalatçı firma garantisi altındadır.  Bazı ürünler 3 yıl, 5 yıl veya ömür boyu garantili olabilir, garanti çok önemlidir, sitemizdeki ürünlerde garanti yazmayan ürünlerde minimum 2 yıl garantilidir.

İthalatçı firma, Sanayi Bakanlığından gerekli izinleri almış, yurt dışından ürün ithal etmek için gerekli koşulları sağlamış ve ithalat belgesine sahip, en az bir bölgede teknik servis hizmeti sağlayabilecek firmadır. 

Garanti,  bu ürünler sadece firmanın gösterdiği teknik servisi ilgilenmekte ve herhangi bir arıza veya sorun olduğunda ücretli veya ücretsiz olarak bu teknik servise gönderilebilir, Servisin şartlarını servis veya marka belirler. Bu hakka minimum 2 yıl boyunca tüketici sahiptir.

Teknik servis, Bu ürünler ile gönderilen fatura yanında birde garanti belgesi bulunmaktadır. Teknik servis bilgileri de bu garanti belgesinde belirtilir.

Yeni Alınan ürünler

Arızalı ürün eğer satın alındıktan sonra 14 günü geçmediyse tüm kutu ve aksamları tam olarak zarar görmediyse bize gönderebilirsiniz iade veya değişim işlemi tarafımızdan yapılacaktır. Eğer kutusu yoksa veya ürün zarar gördüyse markanın servisiyle irtibata geçmelisiniz.

DOA (Değişim kapsamında) olan ürünler :

Satın aldıktan sonra 14 günü geçtiyse ve DOA (değişim) kapsamında ise (6 ayı geçmediyse markaya göre değişir ) markanın servisine göndere bilirsiniz bu servis sonucu aldığınız değişim veya iade raporunu bize göndererek gerekli işlemi yapabilirsiniz. Yine ürünün kutusunu saklamanızı tavsiye ederiz.

Arızalı Ürünler

Arızalı ürünlerin tamiri ve sorumluğu, ürünün içinde çıkan garanti belgesindeki garanti sağlayıcı firma güvencesindedir. Satın aldığınız cihazlarla ilgili tüm teknik destek süreçlerini garanti sağlayıcı firma ile görüşmeniz gerekmektedir.

Arızalı ürünlerde sizden garanti belgesi ve fatura isteyeceklerdir. Arızalı ürünleri bize gönderirseniz zaman ve kargo ücretleri kadar para kaybedersiniz çoğu marka teknik servis hizmetlerinde ücretsiz kargo politikası uygulamaktadır.


Satın aldığınız ürünü garanti sağlayıcı firma aracılığıyla değiştirebilirsiniz. Gelbura.com üzerinden arızalı ürün değişimi yapılmamaktadır.