Kafein Kültür Brezilya Pink Star 250gr

215,00 TL
Kargo Ücreti 109,00 TL
20,07 TL'den başlayan taksit seçenekleri
Hızlı Kargo

+ Sepete Ekle

Bu ürün tahmini 1 iş gününde kargoya teslim edilir.

Brezilya Pink Star, filtre profilinde çikolata ve bisküvi kokuları, badem ve karamel lezzetleriyle birlikte hafif bir düzeyde yaş pipo tütünü notaları sunar. Kafein Kültür olarak, bu keyifli ve lezzetli kahveyi çok sevdik ve umuyoruz ki sizler de seveceksiniz. Özellikle fiyatı ve lezzet performansıyla da nitelikli kahve almak isteyenler için ideal bir seçim olacaktır.

Yöre: Brezilya, Sul de Minas

Üretici: Kooperatif/Çeşitli Üreticiler

Sahibi: Cooxupe Üyeleri (12000 Çiftçi)

işlem: Natürel

Varyete: Çeşitli Varyeteler (Harman Varyeteler)

Rakım: 750 – 1100 m

Hasat: 2022-2023

Tedarikçi: Sucafina Specialty

Profil: Filtre

Tadım Notları: Badem, Karamel, Hafif yaş Tütün

Tadım Puanı: 82


Brezilya Pink Star Kavurucu Notu

Kafein Kültür’ü kurduğumuz ilk zamanlarda seçkimizi oluştururken özellikle ana espresso ve yüksek asiditeli filtre kahvelerden hoşlanmayalar için arayışımız hem temiz hem de hafif de olsa kendini hissettiren, sütlü espresso bazlı içeceklere de uyacak bir kahve seçmekti. Bu kahve, aynı zamanda kolay kalibre edilebilecek ve kalibrasyon maliyeti de bütçe dostu olacak bir kahve olmalıydı.

Seçki için yaptığımız Sucafina tadım seansında, Brezilya Pink Star kahvesi arayışımız için hem lezzet hem fiyat anlamında hem fikir olduğumuz tam olarak “işte bu!” dediğimiz kahve olmuştu. Bu kahve, kahve severlerce öylesine sevildi ki, 2022 hasat için aldığımız ilk hasat mahsülü hızlıca tükendi ve 2022-2023 dönemi için hazırlanan ikincil hasatın çok yüklü bir kısmının ithalatını gerçekleştirdik. O sebeple yeniden Ana espresso ve filtre için seçkimizde üçüncü kez 2022 ikincil hasatıyla Pink Star aramızda!

Brezilya Pink Star hem ana espresso hem de filtre olarak iki ayrı profilde seçkimizde yer alıyor.. Fiyatından da tahmin edebileceğiniz üzere bu kahve bir kooperatif kahvesi. Çeşitli varyetelerden oluşan kısa süreli fermente edilmiş bir Natürel kahve Brezilya Pink Star.

Bu kahveye Pink Star ismini Sucafina Specialty veriyor. Sucafina çeşitli kooperatifler tarafından üretilen bu Brezilya kahvelerini boyut sınıflandırmasına göre isimlendiriyor. Çekirdek boyutu 15-16 aralığında kalan Brezilya kahveleri Crystal, 17-18 aralığındaki Brezilyaları Diamond adını alırken 19 ve üstü aralıkta kalan Brezilyalar Pink Star adını alıyor.

Brezilya Pink Star’ın filtre profilinde kokuda çikolata ve bisküvi, lezzette badem, karamel ve hafif düzeyde yaş pipo tütünü notaları alacağınız, asidite sevmeyenlere sakin ama lezzetli bir filtre; espresso olarak da gövdeli, daha bitter notalarda, sütlü içeceklere uyabilecek keyifli bir kahve sunmak istedik sizlere. Biz çok sevdik, umuyoruz siz de seversiniz! 😊

Özellik Detayları
Marka Kafein Kültür
İşlem Natürel
Öğütme Seçeneği Aeropress
Miktar 250gr
TADIM NOTLARI badem
Rakım 750-1100
Hasat Yılı 2022-2023
EAN Kodu pinkstar1
Üretici Kodu Nitelikli Kahve
SKU Kodu TET50649755962
Yükleniyor...
Yükleniyor...