Sanal Gerçeklik

Filtrele

Sanal gerçeklik, kullanıcıları gerçek dünyanın sınırlarından dışarı taşıyan, hayal gücü ile güçlendirilmiş etkileşimli bir ortam deneyimi sunan bir teknolojidir. Ortaya çıktığı yıllardan bu zamana kadar söz konusu teknolojinin çok hızlı gelişim gösterdiğini de söyleyebiliriz. Artık sanal gerçeklik dediğimiz zaman, sadece VR gözlüklerle karşılaşmıyoruz. Sanal gerçeklik deneyimini maksimum seviyeye çıkaran sanal gerçeklik platformları, sanal dünya ile etkileşim kurulmasını sağlayan sanal gerçeklik eldivenleri gibi gelişmiş ekipmanlar ve teknolojiler de sunuluyor.

Gelbura.com bünyesinde de sanal gerçeklik deneyimini maksimum seviyeye çıkaracak olan tüm bu ekipmanlara ve teknolojilere ulaşabilirsiniz. Gelin hem sizler için sunduğumuz VR ürünlerine bakalım hem de bu ürünlerin tam olarak ne işe yaradığını değerlendirelim.

Sanal Gerçeklik Platformu Nedir?

Sanal Gerçeklik Platformları, kullanıcıları sanal dünya ile etkileşim içerisine sokan, araç setlerini ve sistemleri ifade eder. Bu platformlar sayesinde kullanıcılar, sanal dünya ile gerçek dünya arasındaki bağa erişmiş olur ve VR ortamıyla etkileşim içerisine girebilir.

Bu tür platformlarda sanal gerçeklik başlıkları, kontrol cihazları, hareketleri algılayan sensörler ve ek araçlar gibi birçok mekanik aksam özel yazılımlarla bir araya getirilir. Bu şekilde hazırlanmış olan platformlar, işitsel ve görsel algıları manipüle eder ve kişinin kendisini belirlenen sanal sahne içerisinde hissetmesini sağlar.

Kullanılan sensörler ise kullanıcının hareketlerinin aynen sanal dünyaya aktarılmasını sağlar. Bu sayede kullanıcı sanal dünyada hareket edebilir ve burada bulunan nesnelerle etkileşim içerisine girebilir.

Bu tür platformlar sundukları ayrıcalıklar sayesinde, oyun sektöründe, sağlık ve eğitim sektöründe ve hatta tasarım sektöründe bile kullanılır. Sanal gerçekliğe farklı bir bakış sunulmasını sağlayan sanal gerçeklik platformları ile bambaşka bir deneyim elde etmek adına, Gelbura.com’da yer alan platformlarımızı da inceleyebilirsiniz. Dilerseniz şimdi de bu ürünlerden söz edelim ve teknik özelliklere bir bakış atalım.

KATVR KAT Walk C2 ve C2 Plus Sanal Gerçeklik Platformu

Öğrenmesi ve kullanımı kolay KATVR KAT Walk serisi sanal gerçeklik platformları, özellikle oyuncuların ihtiyacını karşılamak üzere hazırlanmış özel ürünlerdir.

Vücudunuzla tam uyum sağlaması adına hazırlanmış ergonomik tasarım yapısı, zahmetsizce doğal yürüyüş imkanı elde edilmesini sağlıyor.

Tüm fiziksel işlemlerin desteklenmesini sağlayan seri, Plus versiyonunda akıllı oturma duruşu modülüyle de beraber geliyor. 1:1 gerçek zamanlı konum kontrolü özelliğiyle de öne çıkan platformlar, itici yürüme gücü yardımı ve Plus versiyonda tam kararlı otantik yürüme desteğiyle kendisini gösteriyor.

Yüksek güvenlik ve zahmetsiz yürüme deneyimi için yüksek konforlu esnek nefes alan ayakkabıyla beraber gelen Walk C2 ve Walk C2 Plus, tüm fiziksel eylemleri özgürce yerine getirmenizi sağlar. Entegre dokunmatik geri bildirim sistemi sayesinde sanal gerçeklik deneyimini de maksimum seviyeye taşıyan sanal gerçeklik platformlarının, çoklu platform desteğiyle geniş içerik uyumluluğuna sahip olduğunu da ekleyelim.

Sanal Gerçeklik Eldivenleri

Sanal gerçeklik platformları kadar Sanal gerçeklik eldivenleri de önemlidir. Zira özel olarak geliştirilen eldivenler, sahip oldukları sensörlerle beraber kullanıcıların hareketlerinin doğrudan sanal dünyaya aktarılmasını sağlamakta. Bu eldivenler sayesinde parmak hareketlerinden tutun, elin hareketi ve avuç hareketleri de sanal ortama anlık olarak aktarılabiliyor. Böylece kullanıcıların sanal gerçeklik deneyimleri de en iyi seviyeye çıkarılmış oluyor. Gelbura.com üzerinden de bu alanda en iddialı ürünlere ulaşabilirsiniz.

Sonuç Olarak

Sanal gerçeklik platformları ve sanal gerçeklik eldivenleri, VR deneyiminizi maksimum seviyeye taşımak için en ideal ekipmanlar arasındadır. Kendi zevklerinize göre ürünlerinizi belirleyip, sanal gerçeklik dünyasına sıkı bir giriş yapabilirsiniz. Sitemizde yer alan ürünleri inceleyerek size en uygun olanı seçebilir ve hemen sipariş verebilirsiniz.