İade ve İptal İşlemleri

Siparişinizdeki ürün Tedarik sürecinde ibaresi varsa iptal edebilirsiniz. Hazırlanıyor ve gönderildi ibaresi varsa iptal edemezsiniz, siparişinizdeki ürünler kargoya teslim edilmiştir. Kargo geldiğinde kabul etmeyebilirsiniz.Arıza ve İade Bildirimi bölümünden sipariş iptal talebinde bulunabilirsiniz. 

İade etmek istediğiniz ürünü Bağlı bulunduğunuz Sürat kargoyu veya genel merkezi Arayıp Macrosis Bilişim Teknolojileri İç ve Dış Ticaret A.Ş adına anlaşmalı olarak karşı alıcı ödemeli gönderebilirsiniz. Sürat Kargo Anlaşma Kodumuz "1322591106" dur

Anlaşma dışı gönderilen kargolar kabul edilmeyecektir. Sipariş tarihinden 14 gün içinde bildirilmeyip iade kabul edilen iadeler de kargo ücreti müşteriye aittir.

Ayıplı çıkan ve/veya arızalı çıkan ürünlerde kargo ücreti tarafımızdan karşılanacaktır (ayıplı ve/veya arızalı olduğuna dair yetkili servis raporu gerekir.)

Keyfi iadelerde kargo ücreti sipariş tutarından düşülüp iadesi yapılacaktır.

Ürünler adresinize ulaştıktan itibaren 14 gün içinde iade yapabilirsiniz.

 1. Arıza ve İade Bildirimi bölümden iade talebinde bulununuz. iade onay mesajı almanız gerekiyor.
 2. Faturanızın alt bölümünde yer alan iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurup imzalamalısınız. (385 Sayılı Vergi Usul Kanunu uyarınca, alt bölümündeki iade bölümü doldurulmuş ve imzalanmış olmalıdır.)
 3. Ürünü; faturası, orijinal kutusu, orijinal ambalajı, birlikte gönderilen dokümanları, hediyesi, promosyon ve tüm aksesuarları ile göndermeniz gerekmektedir. Kullanılmamış ve tekrar satılabilirliği bozulmamış ürünlerin iadesi kabul edilmektedir. Bknz: İade edilemeyen ürünler.
 4. İade talebinize onay geldikten sonra anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo977765110 anlaşmalı kodu ile kargonuzu gönderebilirsiniz veya İstanbul Ümraniye deki mağazamıza getirebilirsiniz.
 5. Orjinal kutu üzerinde kargo etiketi olmayacak şekilde ambalajlanması gerekir (aksi durumda değer azalması talep edilir.)
 6. Arıza nedeniyle iadelerde, servis raporu olması gerekir. Raporsuz iadelerde sıfır ürün gibi iade işlemi görecektir.

Herhangi bir nedenle iade etmek istediğiniz, yeniden satılabilirlik özelliği taşıyan ürünün iade süresi 14 iş günüdür.

Ürünün kusurlu olmasından dolayı iade etmek istediğinizde ise bu süre 30 gündür. (servis raporu gerekmektedir)

Herhangi bir nedenle iade etmek istediğiniz, yeniden satılabilirlik özelliği taşıyan ürünün iade süresi 15 iş günüdür. Ürünün kusurlu olmasından dolayı iade etmek istediğinizde ise bu süre 30 günü kapsar. Bu sürelerin aşılması durumunda iade işlemi gerçekleşemeyecektir.

Ürünü; faturası, orijinal kutusu, orijinal ambalajı, birlikte gönderilen dökümanları ve tüm aksesuarları ile göndermeniz gerekmektedir. Kullanılmamış ve tekrar satılabilirliği bozulmamış ürünlerin iadesi kabul edilmektedir.

 • Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmaması ya da koli bandı kullanılmamasını rica ederiz. Aksi halde iade işlemi gerçekleştirilemeyecektir.
 • Outlet kategorisi altında satışa sunulan ürünler kesinlikle iade alınmamaktadır.
 • Kullanım sırasında vücuda temas eden ürünler (iç çamaşırı, kulaklık, bijuteri, vb.), kozmetik ürünler, elektronik kişisel bakım ürünleri hijyenik sebeplerle iade edilememektedir.
 • Kopyalanabilir ürünlerin (VCD, DVD, vb.) ve tek kullanımlık ürünlerin orijinal ambalajının açılması halinde iadeleri gerçekleşmemektedir.
 • Kullanıcı hatası ile (düşme, çarpma, vb.) hasar gören ürünler iade alınamamaktadır.
 • Elektronik ürünlerde, kutusu açıldıktan sonra üründe kırık, çatlak, ezilme, fabrikasyon hatası vb. olması durumunda kargo yetkilisinin yanında tutanak tutturup, ürünü kabul etmeden iade göndermeniz gerekmektedir.
 • Elektronik ürünlerde, ürün teslimatından sonra yaşanılabilecek teknik sorunlarda, ilgili markanın teknik servisinden iade / değişim raporu alıp tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.

İade ettiğiniz ürünler Gelbura deposuna ulaştıktan sonra iade şartlarına uygunlukları kontrol edilir.

Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra yeniden satılabilirlik özelliğini yitirmemiş, kullanılmamış ürünlerin bedeli kredi kartınıza ortalama 5-7 iş günü içerisinde aktarılır. Ücret iade işleminin süresi bankalara göre değişkenlik gösterir.

İadelerle ilgili her türlü sorunuz için " Destek Talepleri " den ulaşabilirsiniz.

Siparişinizi teslim alırken kargo paketinde yırtık, ezilme, ıslanma v.b. bir sorun olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz.

Kargo yetkilisi, kargo paketinde veya içeriğinde herhangi bir sorun olması durumunda size yardımcı olacaktır. Böyle bir durumda kargoyu teslim almamanız ve kargo yetkilisine tutanak tutturmanız gerekmektedir. Tutanak, ürün değişimi veya ücret iadesinde işlemlerinizi kolaylaştıracaktır.

Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin tamamı bankanıza bağlı olarak kredi kartınıza iade edilmektedir. Ancak bankanız tarafından iade tutarınız kredi kartınıza taksitli olarak yansıtılmaktadır. (sorun bankanızla ilgili)