Bellek (Ram)

Filtrele

Bilgisayar Ramleri / Ram Bellekler

Ram Bellekler

Neredeyse tüm elektronik tüm cihazlarda anlık veri alış verişi sağlayan parçalardır ramler. Bilgisayarınızın kapasitesini ve performansını direk etkiler. Günümüzde en yaygın kullanılan ram tipleri DDR3 ve DRR4 ramlerdir. Uzun süredir beklenen DDR4 Ramler 2016 itibariyle piyasaya sürülmüş ve birçok üretici DDR4 2133 MHZ den başlayan ramler üreterek pazarda yerini almıştır. Bütün müşterilerin hayali olan DDR5 ram ve anakartlar ise heyecanla beklenmemktedir.

Türkiye Pazarındaki Ram Markaları :

Stabil olarak Türkiye de en fazla satan Kingston Ramler dir. Performans için genelde Corsair, OCZ(Toshiba oldu), Gskill, Team ve Samsung ramler de piyasa da yer almaktadır. En en ucuz Kingston ramleri Gelbura.com da bulabilirsiniz. Gelbura.com da tüm marka ramlerin tüm çeşitlerini sergilemeye çalışıyoruz. Markaların Türkiye ayaklarıyla çalışıyoruz, sitemizde satılan tüm ramler Türkiye Distribütör garantili ve orjinal ürünlerdir.

Ramler de hız aşırtmayı (overclock) çok tavsiye etmesekde yapan müşterilerimiz var bunun için mutlaka soğutuculu ram tercih etmelisiniz.

Gelbura.com ' daki ram fiyatları ve modelleri sürekli güncellenmektedir.