Kafein Kültür Kolombiya La Palma Y El Tucan Natural Gesha 50gr

900,00 TL
Kargo Ücreti 109,00 TL
84,01 TL'den başlayan taksit seçenekleri
Hızlı Kargo

+ Sepete Ekle

Bu ürün tahmini 1 iş gününde kargoya teslim edilir.

Yarışma serisi kahvemiz LP&ET Heroes Kolombiya La Palma Y El Tucan Natural Gesha, kokuda kırmızı üzüm, kivi, çilek, lezzette kivi, pembe greyfurt, mor erik, kurutulmuş çilek notaları alacaksınız. Gövdesi yüksek şarabımsı hissiyatta, bitişte yoğun uzunlukta kurutulmuş çilek ve çikolatamsı bir hissiyatla yüksek kompleksitede bir fincan deneyimi elde edeceksiniz.

Kahvelerin dinlenme süresi olarak 1 hafta önermekteyiz.

Kolombiya La Palma Y El Tucan Natural Gesha

Yöre: Kolombiya, Zipacon, Cundinamarca

Üretici: Felipe Sardi

Çiftlik / İstasyon: La Palma y El Tucan

işlem: Natürel

Varyete: Gesha

Rakım: 1650 m

Hasat: 2022-2023

Tedarikçi: La Palma y El Tucan / Direkt Ticaret

Profil: Filtre

Tadım Notları: Kivi, Pembe Greyfurt, Mor Erik, Kurutulmuş Çilek

Tadım Puanı: 88,75

La Palma y El Tucan, 2019 yılında gerçekleştirdiğim Kolombiya seyahatimin son durağı oldu. LP&ET hem kendi üretimleri olan yarışma seviyesi üst segment lotlarıyla olsun, hem Neighbours & Crops projelerinin üretimleriyle olsun dünyada çok büyük nam kazanmış ve kendi üretimleriyle bir çok insana ulusal ve dünya şampiyonlukları kazandırabilmiş bir tarla. 2019 yılındaki ziyaretimden bu yana günün birinde direkt ticaret yoluyla, markalaşmış bu muazzam tarlanın nefis üretimlerini insanlarla buluşturmanın hayalini kurdum. Bu hayali şimdi Kafein Kültür olarak gerçekleştiriyoruz! Heroes serisi üretimleri olan Bioinovasyon Natürel Sidra ve Natürel Gesha’yı direkt ticaret yoluyla getirmiş ve sizlere sunmuş olmanın haklı keyfini ve mutluluğunu yaşıyoruz!

LA PALMA Y EL TUCAN

La Palma y El Tucan 2011 yılında Felipe Sardi öncülüğünde kuruldu. LP&ET’in geleneksel kahve tarımcılığından farklı bir başlangıcı var . Amaçları istedikleri segment ürünü yetiştirebilecekleri kriterlere sahip en iyi araziyi bulmaktı. Üreticileri üretime özendirecek çok iyi ücretlendirmelerle, metodoloji olarak geleneksel kahve tarımında çığır açacak, bir üretim kültürü yaratmaktı.

Ziyaretimde 2019’da LP&ET satış müdürü, şu an yönetici ortaklardan olan Sebastian Villamizar’ın da bana anlattığı üzere La Palma y El Tucan’ın kendi özel lotlarındaki yoğun lezzeti yakalamalarını sağlayan en büyük payda tarlalarının içerisinde bulunduğu mikro iklim. Öyle ki ilk kuruldukları aşamadan itibaren yaptıkları en önemli geliştirme, seçilim yoluyla ağaçları mikro iklime adapte etmek olmuş. Bu durum düşük hasat hacmi yaratsa da ağaçların meyvelerinde daha kuvvetli müsilaj üretmelerini sağlayarak, hasat sonrası fermantasyonların verimli geçmesini sağlıyor. Bu da LP&ET kahvelerine özgü yoğun damak hissiyatını yaratmasına yol açıyor.

Üretimlerindeki özen elbette mikro iklimi en verimli yolla kullanmaya yönelik progresif metotlarıyla sınırlı değil. Arazilerinde organik tarım yapmalarına fayda sağlayan oldukça zengin içeriğe sahip kompostu düzenli olarak üreten bir tesis, üretimlerini yerinde incelemelerine yarayacak oldukça donanımlı bir araştırma ve tadım laboratuarı ve profesyonel bir üretim ekibi var La Palma y El Tucan’ın.

Bunca özen peşi sıra bir çok başarıyı da beraberinde getiriyor. La Palma y El Tucan çok kısa sürede dünya ölçeğinde büyük bir marka oluyor, LP&ET kahvesi bir çok ulusal ve dünya yarışmasında şampiyonlarca kullanılmış ve kullanılmaya devam eden gözde bir ürün haline geliyor.


La Palma y El Tucan Başarılar Listesi için:

https://lapalmayeltucan.com/our-coffee/wall-of-fame/

LP&ET Heroes Nano Lot serisi:

Çiftliğin üretiminin %10’unu oluşturan bu seri 88 puan ve civarındadır. 25 kg’lık kutularda sunulur (2 tuğla – her biri 12,5 kg); Dünya çapında yılda 100 kutu mevcuttur.


Fermantasyon ve İşlem:

Toplanan Gesha kirazları bulundukları bölgenin nem yoğunluğuna göre nem kontrolü sağlanan bir ortamda 94 saat titiz ve kontrollü bir şekilde natürel fermentasyona tabi tutulmaktadır. Sonrasında 9 gün boyunca kirazlara zarar vermemesi için özel olarak seçilmiş plastik zeminli, yükseltilmiş yataklar üzerinde beyaz gölgelik altında kurulmaktadır. Kontrollü bir şekilde kurutmayı sonlandırmak için son olarak mekanik kurutucuda 27 saat ek bir kurutmaya tabi olup fermantasyon bitirilir. Tüm bu işlemler sonrasında kurumuş kiraz kabukları ve müsilaj ayrıştırılarak organik kompost tesisine organik materyal olarak ayrılmaktadır. Ayrıştırılan çekirdekler ayıklama tesisine götürülmektedir.

Hasat:

La Palma y El Tucan’ın tarım arazisinin 1650 metrelik rakımında toplamda 1300 adet Gesha ağacının bulunduğu bölümden en iyi olgunlaşmış Gesha kirazları titizlikle toplanmaktadır. Fermantasyon / İşlem sonrasında yeşil çekirdek konusunda eğitimli ve deneyimli geniş çaplı ayıklama ekibi oldukça detaylı bir şekilde kusurları ve boyutu küçük olan çekirdekleri çok yoğun bir şekilde çalışarak eleyip Gesha Heroes lotlarını elde etmektedirler. Hasat sonu ayıklama görüntülerini “Bogota – Zipacon – La Palma y El Tucan” videomda 16. Dakika’da bulabilirsiniz.

İlk direkt ticaretimiz olmasından büyük mutluluk duyduğumuz yarışma serisi kahvemiz LP&ET Heroes Gesha Natürel’den kokuda kırmızı üzüm, kivi, çilek, lezzette kivi, pembe greyfurt, mor erik, kurutulmuş çilek notaları alacaksınız. Gövdesi yüksek şarabımsı hissiyatta, bitişte yoğun uzunlukta kurutulmuş çilek ve çikolatamsı bir hissiyatla yüksek kompleksitede bir fincan deneyimi elde edeceksiniz.


Afiyet Olsun!


La Palma y El Tucan Bioinnovation Natural Sidra Kahvemiz için;

https://www.kafeinkultur.com/urun/kolombiya-la-palma-el-tucan-bioinnovation-natural-sidra/

Özellik Detayları
Marka Kafein Kültür
İşlem Natürel
Öğütme Seçeneği Çekirdek Kahve
Hasat Yılı 2022-2023
TADIM NOTLARI Kivi, Pembe Greyfurt, Mor Erik, Kurutulmuş Çilek
Rakım 1650 m
Miktar 50gr
EAN Kodu
Üretici Kodu
SKU Kodu TET64778476464
Yükleniyor...
Yükleniyor...