SSD (Solid State Disk)

Filtrele

Solid State Disk / SSD / Katı Hal Sürücü / Ram Disk

SSD Nedir ?
Solid diskler yani katıl hal diskleri mevcut sistemlerde kullandığımız ram lerle aynı teknolojiyi kullanmaktadır. Ramlerin veri alış veriş hızları neredeyse aynı şekilde SSD lere yansıtılmıştır. SSD ler üretilmeden önce kullandığımız normal diskler yani Hard Disk ler bir disk in dönerek okunmasını içeriyordu yani CD tabanlı bir teknolojiydi oysaki SSD ler öyle değil hiç dönmüyorlar bu yüzden arızalanma ihtimalleri çok düşük disk gibi dönüş hızına bağlı değiller bu yüzden hızları buna bağlı değil. Ramler gibi rast gele istenen bir veriyi hemen alabilirsiniz.

Neden SSD Almalıyız ?

SSD ler normal disklere göre arızalanma oranı daha düşük, daha hızlı, sesssiz, fazla ısı üretmeyen daha az enerji tüketen cihazlar olması sebebiyle tercih edilmektedir. Bir numaralı tercih sebebi okuma ve yazma hızlarının kat ve kat üstün olmasıdır bu bilgisayarınızın daha hızlı açılması, daha hızlı çalışması ve daha performanslı olmasını sağlamaktadır. Örneğin 5 yıldır kullandığınız bir bilgisayar size artık yavaş mı geliyor o zaman bir SSD ilava edin ve işletim sistemini onun üzerine kurun artık bir 3 yıl daha size yetecektir.

Gelbura.com ' daki SSD Fiyatları

Yenilikçi ve takipçi ürün müdürlerimiz sayesinde Türkiye de Distribütörü olan ve satılan neredeyse tüm SSD modelleri ürün portföyümüz içindedir. SSD fiyatlarımızı gün geçtikçe daha rekabetçi konuma getirmek için gereken önemi göstermekteyiz. Gelbura.com ' dan alacağınız SSD ler Türkiye Distribütörleri tarafından veya marka tarafından garantili olup sürekli güncel SSD modelleri ve ucuz SSD fiyatlarını Gelbura.com' dan takip edebilirsiniz.