Monitör

KATEGORİ
Markalar
Ürün Değerlendirmesi
Fiyat Aralığı
Ekran Boyutu
Tepki Süresi
Çalışma Frekansı (Hz)
Çözünürlük (max)
Yükseklik Ayarı
Vesa (Duvara Asılabilirlik)
Monitör Ekran Tipi
Panel Tipi (Görüntü Kalitesi Açısından Önemli)
Bağlantı Tipi
Filtrele

Monitör Modelleri & Monitör Fiyatları

Monitörler

Monitör teknolojileri, tüplü ekranlardan bugünlere geldiğimizde artık kavisli 200HZ 0.5 Ms tepki sürelerine ulaşan 34 inc büyüklüğünde bir cihaz bile olabiliyor, cep telefonlarının üretiminden sonra ekran teknolojisinin önemi çok daha fazla arttı dünyanın dev panel üreticileri hem TV hem Cep telefonu grubunda pazara ciddi panel sağladılar ve çok büyüdüler, Samsung burada genelde öncü firma olmuştur son yıllarda Samsung monitör modellerinde sadece üst seviye satma kararı alsa da kalite ve dizayn tarafında monitör de hala öncüdür. Monitör alırken bir çok şey önemlidir bunlardan bahsedeceğim.

Monitör Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler ?

  1. Monitör Boyutu : Almak istediğiniz monitör masanıza, odanıza sizin monitörü kullanırken yapmak istediklerinize uygun boyutta olmalı, örnek bilgisayar oyunu oynayacaksınız ayrıntılar ve anlık hareket aşırı önemli ise 27" den büyük bir monitör almayın ideali 23 inc veya 24 inc dir. Eğer tasarım yapıyorsanız pivot özelliği olan dönebilen renkleri çok gerçekci PLS monitör veya IPS monitör tercih edebilirsiniz.
  2. Monitör Tasarımı : Monitör masanızı, odanızı ve bilgisayarınızı simgelediği için ve sürekli ona bakacağınız için mutlaka şık ve ince olmalı. Evet şık olsun ince ve hafif olsun ama aynı zamanda az sallansın; yani masaya vurduğunuzda veya değdinizde çok sallanmamalı ayak ve tasarımı bu açıdan da değerlendirmelisiniz.
  3. Monitör Paneli : Monitörün panelini üreten firmadan tutuun menşei nerde üretildiği markası panel açısında bilgi almanızı sağlar yeni nesil monitörler çok gelişmiş olsada IPS panel bir monitör de oyun oynamanızı tavsiye etmem, gerçek renk değerleri yada tepki süresi vb. için paneli doğru seçmelisiniz.
  4. Monitör Tepki Süresi : Tepki süresi monitörün hareketleri görüntülerken tepki verdiği gecikme süresidir ne kadar düşük olursa okadar iyi olur burada markaların verdiği tepki süresi değerleri ortalama da aldıkları en düşük değerdir yani 1 MS yazan bir gamer monitör aslında 20 MS olabilir bu sebeple incelemelere bakmanızı tavsiye ederiz ama genelde 1 MS tepki süresi yazan bir ürün ortalama 5 MS dir ve bu da gayet yeterli bir hızdır hatta şuanki teknolojideki en iyi değerdir, burda marka dan markaya model den modele değişebilir markalar burada ürününü satmak için 1 MS yazabilirler iyi araştırınız.
  5. Monitör Güç Tüketimi : Güç tüketimi yüksek bir monitör ekstra elektrik gideri demektir buna dikkat ediniz tüm monitörlerin özelliklerinde güç değerleri yazar.
  6. Duvara Asılabilme : Eğer monitörünüzü ilerde veya şimdi herhangi bir yere asacaksanız duvara asılıp asılmadığını kontrol etmeniz önerillir genelde vesa100 vb. standartlara göre arkalarında vida delikleri olur, eğer monitörünüz duvara asılamıyorsa bu delikler yoktur.
  7. Monitör parlaklık ve Kontrast değerleri : Bu değerler genelde çarpıtılmakta son yıllarda çıkan tüm paneller aşağı yukarı aynı kalitedir. IPS ve PLS gibi yeni teknolojilerde renkler gayet başarılıdır.

Monitör Fiyatları :

Gelbura.com daima en güncel monitör fiyatlarını size sunmak için alt yapısını hazırlamıştır, Türkiye pazarında yer alan tüm monitörler web sitemiz listelenmektedir, en ucuz monitör fiyatları için gelbura.com ' un Monitör kategorisini incelemelisiniz.

Gelbura.com ' da Benq Monitör, Samsung Monitör, Samsung Curved Monitör, ACER Monitör, HP Monitör, Viewsonic Monitör, AOC Monitör, Dell Monitör, Lenovo Monitör modellerini bulabilirsiniz. Sattığımız tüm monitörler distribütör garantilidir, aradığınız modeli arama motorumuza yazabilir veya yandaki filtreleme barından özellik seçerek istediğiniz özellikdeki ürüne ulaşabilirsiniz.