Anakart

Filtrele

Bilgisayarın Ana Parçası Anakartlar

Anakart / Motherboard

Anakar kelimesi ingilizceden direk çevrilmiştir, adı gibi bilgisayarın oluşması için gereken olmazsa olmaz tüm entegre ve devrelerin üzerinde bulunduğu diğer parçaların üzerine takıldığı karttır. Bir bilgisayar oluşturmak (kurmak) istiyorsanız olmazsa olmaz parçadır anakartlar.

Anakart Alırken Neler Dikkat etmeliyiz ?

  1. Kuracağınız bilgisayar da ne yapacaksınız, üst seviye işlemler ve profesyonel oyunlar mı, orta seviye işlemler mi, yoksa giriş seviyesi ağırlıkta işlemler mi yani işlemci seçimi, anakartınızı alacağınız diğer parçalara göre seçersiniz kısaca.
  2. Anakartınız, İşlemciniz ile uyumlu olmalı yani soket tipi aynı olması gerekmektedir.
  3. Anakart Ram tipi aynı olması gerekmektedir örneğin ddr4 ram tipi olan bir anakarta ddr3 ram takamazsınız.
  4. Kaç ekran kartı takacaksınız veya takacağınız ekran kartının boyutu ve gücüne göre bir anakart seçmelisiniz.
  5. Anakart boyutu micro atx bir anakartla oyun oynamak yanlıştır, yada Ata bir gamer anakart alıp micro atx bir kasayada sığdıramazsınız. Yani anakartınızın boyutuna ve tükettiği gücüne göre power ve kasa belirlemelisiniz.

Gelbura.com Anakart Fiyatları ve Modelleri

Gelbura.com dan anakart alırken yanında, işlemci, ram, disk/ssd, ekran kartı, kasa, dvd-writer, monitör, hoparlör, klavye, mouse , kulaklık, overclock ürünleri de alabilir ve toplama hizmeti satın alarak topladığınız bilgisayarı bize toplattırabilirsiniz. Gelbura.com' dan topladığınız tüm sistemler üretici firmalar tarafından en az 24 ay parça garantilidir. Daha önce bir çok ünlü mağazada yıllarca bilgisayar toplamış profesyonel ekibimiz olabilecek en kısa sürede bilgisayarınızı hazırlayıp size gönderimini yapacaktır.

Anakart Fiyatlarımız ve modellerimiz sürekli güncel ve en uygun fiyat politikasına göre satışdadır. Bilgisayar toplamak istiyorsunuz ve öneri almak istiyorsunuz ozaman [email protected]' a mail atın en kısa zamanda size dönüş yaparız, telefon numaranızı da yazarsanız size daha detaylı destek verebiliriz. Sizin için en iyi bilgisayar Gelbura.com' da.