Gaggia Carezza Deluxe RI8525/01 İnceleme

Gaggia Carezza Deluxe RI8525/01 İnceleme

Harika kahve ve göz alıcı görünüm, Daha uyguna daha iyi bir makine beklenemezdi.*Su haznesinin ön tarafında olması güzel

Makineyi kullanmak çok kolaydır. Güç düğmesine bastıktan sonra, Carezza sıcaklığa ulaştığında bir gösterge ışığı yanar. Makinenin ısındığını gösteren bir sıcaklık göstergesi de var. Güzel bir tasarım detayı, ancak sıcaklık ölçeğinde herhangi bir yazı veya işaret bulunmadığını belirtmek isteriz renk yerine derece yazılabilirdi. Carezza ısınırken, makinenin üstündeki büyük ısıtıcı tepsisini kullanarak fincanlarınızı önceden ısıtabilirsiniz.


Testlerimizde öğütülmüş kahve kullandık. Gaggia, kahveyi basınçlı grup koluna sıkıştırmamanızı ve portafilter'de Tamp (sıkıştırma) yapmamanızı öneriryor. Bizce Hafif bir Tamper sizin yararınıza olacaktır, Metal bir tamper edinmenizi öneririz.


Gaggia'nın basınçlı portafiltresi sizi barista kalitesinde kahve yapmanızda yardımcı olmak üzere geliştirilmiştir ve patentli teknolojisidir. Ama basınçsız hale getirmek çok basit bunun için bir tornavida yardımıyla içini açıp mekanizmayı çıkarttığınızda çok daha iyi kremalar elde etmeniz mümkün.

Carezza Deluxe'ü sınıfta en iyi yapan özelliklerinden biride Pre-infusion (Ön Demleme) Bu genellikle sadece üst sınıf makinelerde bulabileceğiniz veya elle bir barista tarafından yapılan bir yöntemdir. pre-infusion (Ön Demleme) sırasında tam basınçlı demleme işleminden önce kahveyi kısa süre ıslatır. Bunu yapmak kahvenin şişmesine neden olur ve lezzetin daha derin bir şekilde çıkarılmasını sağlar. Bu seviyedeki diğer makinelerde bulamadığınız gelişmiş bir özelliktir.

Yorum Yok

Yorum Yazın

Makaleye yorum yazabilmek için oturum açmanız gerekiyor. Aşağıdaki butona tıklayarak hesabınıza giriş yapabilirsiniz.