Simagic Alpha 15 N-m Tork Direct Drive Servo Base

%5İNDİRİM
54.499,00 TL
51.967,50 TL
Kargo Ücreti 169,00 TL
4.850,30 TL'den başlayan taksit seçenekleri
Son 5 Ürün

+ Sepete Ekle

Bu ürün tahmini 1 iş gününde kargoya teslim edilir.

GLOBALLY GARANTİLİ

Özellik Detayları
Marka Simagic
Uyumlu Platform PC
Force Feedback Var
Ürün Seviyesi İleri Seviye Yarış Direksiyonları
Pedal Seti Yok
Maksimum Dönüş Açısı 2000 ° +
Teknoloji Direct Drive
Direksiyon Modeli Alpha
Motor Gücü (Maximum) 15 N-m
Garanti Süresi 24 Ay
EAN Kodu
Üretici Kodu Alpha
SKU Kodu TET66481692527

Bu ürün hakkında yapılan yorum, soru ve cevaplar

Emek D.

Merhaba, burada ürünü kullandığım yaklaşık 15 gün içerisindeki önceki kullandığım Moza DD R9 v1 ile karşılaştırmalarım yer alacak.
Daha çok F1 similasyonları oynadığım için oynayanların takdir edeceği üzere oversteer(arkadan kayma) ve understeer(önden kayma) çok önemli. İlk farkettiğim Moza R9’da farkedemediğim oversteer Alpha(15N/m)’da çok daha belirgin bu sayede araç kontrolü daha net ve anlaşılır oluyor.
Base Tork; %80 ile kullandığım Moza R9 yetersiz geliyordu, Alpha(15N/m)’da %40-45’de bile inanın daha güçlü. Anlatılmaz, yaşanır. Anladım ki 15N/m tam olarak istenen bir güç/tatlı nokta bence fazlasına hiç gerek yok.
Isınma; Moza da uzun süreli yarışlarda ısınma oluyordu eli yakmıyordu ancak bir ısınma oluyordu, Alpha’da böyle bir durum söz konusu değil.
Yol hissiyatı; Moza’ya göre sanki daha az belirgin hissettim. Yazılımsal ayarlamalar ile ilgili olabilir Alpha’da (SimPro 2 yazılımı ile)daha fazla ayar yapmam gerekebilir.
Direksiyon çevirmedeki hissiyat; Moza’da direksiyon çevirmelerinde çentiklenme(notching) yani küçük takılmalar hissediliyordu ve bu yazılımsal düzenlemer ile giderilemiyordu, donanımsal bir durum. Ve can sıkıcı olabiliyordu zaman zaman. Alpha(15N/m)’de ise inanılmaz derecede yumuşak, akıcı ve pürüzsüz bir hissiyat var kesinlikle çentiklenme söz konusu değil.
Malzeme kalitesi ve ölçüler; önceki kullandığım Moza ile aynı deliklere uyum sağladı, kokpite yerleştirme konusunda bir sorun yaşamadım. Malzeme kalitesi gerçekten harika taş gibi. Özellikle bağlantı noktalarının iki yanda olması monitörün hemen önünde kullanmak isteyenler için iyi düşünülmüş bence. Boyut olarak gerçekten harika minimum boyutlarda gayet güçlü bir ürün yapabilmeyi başarmış Simagic.
Yazılım desteği; Mozadaki Pit House Base ayarlamaları konusunda özellikle Equalizer benzeri bölümü çok fazla detaylı ayarlama yapmaya imkan sağlıyor. Simagic tarafında SimPro 2 bence henüz ayarlama konusunda Mozadaki Pit House ile boy ölçüşemez. Simagic yazılım konusunda gelişmeli.
Umarım almak isteyenler için kafalarındaki soru işaretlerini giderebilmişimdir.
*Bu arada Ali Bey’e her zaman olduğu gibi ilgi ve alakası için teşekkür ederim.

Müşteri Hizmetleri Yorumu ;

Emek Bey Merhaba, Detaylı ve değerli karşılaştırma videosu değerinde yorumunuz için çok teşekkür ederiz güle güle kullanın.

20.02.2024 15:14:26
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?   Evet (1)   Hayır (0)
Yükleniyor...
Yükleniyor...