Tam Otomatik Espresso Makineleri

Fiyat Aralığı
Model
Renk
Yaptığı kahve Sayısı
Yaptığı Kahve Çeşitleri
Günlük Kahve Kapasiteleri
Su Kapasitesi
Güç (W)
Atık Kahve Kapasitesi
Çekirdek Hazne Kapasitesi
Ön Demleme
Kablosuz Bağlantı
Süt Köpürtme Yöntemi
Filtrele

Tam Otomatik Kahve Makineleri

Tam Otomatik Espresso Makineleri

Otomatik Espresso Makineleri Tam Otomatik Espresso Makineleri ve Yarı Otomatik Espresso Makineleri olarak ikiye ayrılırlar.

Yarı Otomatik Espresso Makineleri

Bu makineler espresso , Americano ve normal kahveyi hiç başka manuel işlem yapmadan yapabilmektedirler, size kahve çekirdeğini ve suyu koymak kalır ama sütlü kahveler yani örneğin Latte , Cappuccino gibi kahveler yapmak isterseniz sütü kendiniz köpürtmeniz gerekir, bu tarz makineler daha üst 3. nesil dediğimiz kahve makinesi markalarında görülebilir bu markalara örnek vermek gerekirsek Gaggia dır, gelbura.com Gaggia markasının Satış Partneridir. Gaggia Yarı Otomatik Espresso Makinelerini incelemek için Tıklayınız.

Gaggia Yarı Otomatik Kahve Makinelerinde canınız bir latte çekiyorsa sütü kıvamında köpürtmek sizin yeteğinize ve deneyiminize kalıyor ama bu makinelerinde bir artısı var örneğin kıvamı ayarlayabiliyorsunuz buda lezzeti ayarlayabilmek demek artı olarak da Latte Art gibi şekilli kahveler yapabilirsiniz sırf bunun için bile tercih konusu olabilirler.

Yarı Otomatik Kahve Makinaları Modellerine Örnek Vermek Gerekirse Gaggia Cadorna Barista Plus ' ı verebiliriz.

Tam Otomatik Espresso Makineleri

Bu makinelerde ise sütlü kahveleri kendi süt haznesi veya süt köpürtme bölümü sayesinde hızlı bir şekilde yapabilmektedir, kıvam genellikle aynıdır, süt haznesi temiz tutulmalı ve periyodik temizlikleri yapılmadır ama canınız bir Cappuccino çektiğinde 45 saniyede hazır olması ve siz başka işlerle uğraşırken bir tuşa basarak bunları kendi yapması gibi ciddi avantajları vardır. Tam Otomatik Kahve Makinalarında örnek vermek gerekirse Gaggia Cadorna Prestige , Gaggia Magenta Prestige, Gaggia Magenta MILK , Gaggia Cadorna Milk gibi ev tipi makinelerin yanında daha hızlı ve daha fazla kullanıma izin verebilen Gaggia Accademia gibi modellerde bulunmaktadır.

Otomatik Espresso Makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenler ve Kahve Makinesi alırken sorulması gereken sorular...

 1. En önemlisi Kahve yaptıkdan sonraki kahvenin sıcaklığı yeterli mi yani su ısıtma kapasitesi iyi mi.
 2. Tam otomatik mi istiyorum yoksa yarı otomatik mi, yoksa manuel makine mi almalıyım ?
 3. Bakımı Nasıl Yapılır, Bakım için gereken malzemeler nelerdir, ne kadar süreyle nasıl bakım yapmalıyım.
 4. 1. Nesil bir markamı 2. nesil bir markamı örnek Philips 1. nesil , Gaggia 2. nesil seviyede bir otomatik kahve makinelerine sahiptir, buda lezzet farkından sıcaklık farkına bir çok konuda fark eder.
 5. Öğütücüsü yeterince ince öğütebiliyor mu ; otomatik kahve makinelerinin bir sorunuda yeteri kadar sert kahve alamamanız eğer öğütücünüz iyi ise iyi seviyede yani 3. nesil bir kahve bile alabilirsiniz
 6. Toz yani öğütülmüş kahve ile kullanılabiliyor mu, örnek olarak Gaggia nın tüm otomatik makinelerinde öğütülmüş kahve haznesine doğru gramaj da kahve atarak kullanabilirsiniz ve iyi bir öğütücüyle istediğiniz sertlikde kahve almanız size kalmış. Öğütücü Olarak en uygun olan Gaggia ve Lelit bir öğütücü almanız yeterli olacaktır.
 7. Kaç çeşit kahve yapıyor.
 8. Kayıt özelliği varmı ; örnek en sevdiğiniz seçimleri kaydedip hafızasına alıyor mu.
 9. Kahve Makinesinin Boyutları ve şekli size uygun mu...
 10. Türkiye de teknik servisi ve garantisi var mı...
 11. Satın aldığınız yer marka tarafından tanınmış resmi iş ortağı mı...

Gelbura.com Gaggia , Saeco gibi markaların resmi satış partneridir.