Simagic P1000 Modular Hydraulic Pedals

Kargo Ücreti 279,00 TL
Bu ürün geçici olarak temin edilemiyor.

Simagic P1000 Modular Hidrolik Pedal Seti


Globally Danışmanlık İç ve Dış Ticaret A.Ş Garantisi Altındadır.Özellik Detayları
Marka Simagic
Yük Hücresi (Loadcell) Var
Uyumlu Platform PC
Garanti Süresi 24 Ay
EAN Kodu
Üretici Kodu P1000-RS
SKU Kodu TET67491317395

Bu ürün hakkında yapılan yorum, soru ve cevaplar

Emek D.

Merhaba, yaklaşık olarak 20 günlük kullanım süresi boyunca deneyimimi Moza CRP ile karşılaştırarak yapacağım.

Malzeme kalitesi; CRP’nin taban bölümü demir, pedallar ise CNC alüminyumdu. P1000’de ise tüm bileşenler CNC alüminyum. İkisi de gayet sağlam bir hissiyat verdi bu konuda herhangi bir sorun yok. CRP’yi yaklaşık 1.5 sene kullandım loadcell kırılması dışında diğer bileşenlerde herhangi bir sorun yaşamadım taş gibi. P1000’i henüz 20 gün kullandım ve şimdilik bunda da herhangi bir sorun yok ve olmayacak gibi gayet sağlam.

Pedal genel özellik; CRP’de tüm pedallarda hall efect sensörleri var fren pedalında ayrıca loadcell mevcut. CRP’nin fren pedalında artı hanesine yazılacak P1000’ de şu an olmayan ancak yazılımla yapılabilecek bir özellik hem loadcell hemde hall efect sensörünün beraber kullanılması. Bu özellik CRP için ufak frenlemelerde daha hassas kontrol imkanı veriyor. P1000’de şu anda hall efect ve loadcell ayrı ayrı kullanılabiliyor, beraber kullanılmıyor. Bence Simagic P1000 için bu özelliği getirmeli, discordan bu durum için istekte bulunacağım.

Pedal detay özellikler; CRP’de gaz ve debriyaj yay değişimleri kolay iken, fren yay ve kauçuk değişimi tam bir işkence. Ayrıca loadcell yerleşimi bence hatalı olduğundan uzun vadede kırılma imkanı yüksek, benim başıma geldi ve firma bunu fark edip yeni ürünlerde güçlendirilmiş bir şekilde loadcell hücresini güncellediler. P1000’de ise tüm yay ve elastomer değişimleri çocuk oyuncağı ve derli toplu bir şekilde düzenlenmiş, takdir etmek gerekiyor.

Pedal basış hissiyatları;

Gaz pedalı, CRP’nin ki P1000’in normal(yaylı) versiyonuna göre bir tık daha tok bir ve sert bir hissi var, P1000’in yaylı versiyonu içerisinden çıkan diğer sert yay ile bile bana yumuşak geldi. Mümkünse gaz için hidrolik aparatı ayrıca satın alırsanız daha kontrollü bir ve tatmin edici gaz hissiyatı elde edeceksiniz.

Fren pedalı, CRP’nin pedalı yay ve kauçuk olmasına rağmen frenleme yaparken yay ve kauçuğun ayrı ayrı geçiş tepkisini açıkça söylemek gerekirse hissedemiyorsunuz ve o ilk basıştaki yumuşak gücü artırdıkça sertleşen hissiyatı bir türlü alamadım. P1000-RS’de yani almış olduğum hidrolik fren pedallı versiyonda ise ilk, hafif güç uygulamada hidrolik muazzam bir his ve konfor sağlıyor fakat uygulanan gücü artırdığımızda sertlik hissi güzel fakat içindeki elastomerlerin sönümleme yaylardaki gibi olmadığı için internette aradığınızda “drift” olarak adlandırılan uygulanmak istenen güçde duramama %5-%10 arasında hassasiyet kaybı oluyor bu da frenlemede istenen güçte istenilen sürede durmayı zorlayabiliyor. Ancak Simagic geri gelen kullanıcı deneyimlerini dinleyerek yeni satılan ürünlerinde yay ve elastomer setini pedal ile birlikte veriyor. Ben de yeni almama rağmen maalesef sadece elastomer seti var. Ancak CRP ile karşılaştırınca yine hissiyat olarak önde yer alıyor.

Debriyaj pedalı; CRP’de 3 kademe var ve üzerindeki yay ile daha sert bir basış hissiyatı var. P1000’de ise 2 kademe var kavramada, basış hissiyatı olarak CRP’ye göre üzerinde gelen yay daha yumuşak ancak yanında gelen diğer sert yay ile yakın performans veriyor. Aralarında pek bir fark göremedim.

Pedal konumlandırma; CRP’de yanlara ve ileri-geri yönünde konumlandırma yapabiliyorken, P1000’de sadece yanlara konumlandırma yapılabiliyor. Ama pek bir sorun değil kullanım açısından, çünkü kokpitteyseniz veya bağımsız koltuk kullanıyorsanız koltuk hareketi ile kendinizi konumlayabilirsiniz. Ama P1000’de bu özellik olsaydı fena olmazdı.

Kablo bağlantıları; CRP’de bağlantılar kısmen ortada ama genel itibari ile korunmalı iken P1000’de muazzam bir konumlandırma yapmışlar ve her şey derli toplu ve çok korunaklı.

Modülerite ve eklenebilen özellikler; CRP de herhangi bir ekleme yapamıyorsunuz. Ancak P1000’de RGB topuk dayanağı, RGB taban bölümü altı ışıklandırması, hidrolik gaz, hidrolik fren, uzun gaz pedalı ve haptic motorlar gibi ayrıca satın alınabilen ve pedala eklenebilen parçalar var. Dolayısıyla ileriye dönük olarak geliştirilebilen bir yapısı var. Özellikle gaz için hidrolik pedal eklentisini tavsiye ederim. Haptic motorlar ise F1 şu anda desteklemiyor ancak AC, ACC, i-racing vb. diğer oyunlarda desteği var. Ben daha çok AC’de denedim ve frende ABS ve gazda TC gayet düzgün çalışıyor farklı bir hissiyat araç kaymadan önce TC de motor titreşimi size önceden bir bildirim veriyor ve ona göre araç kontrolü sağlıyorsunuz. Zorunlu mu değil ama ekstra bir his veriyor. Ayrıca istenirse P1000 için olarak ilgili parçayı ayrı olarak satın alınarak inverted yani ters çevrilmiş olarak kullanabiliyorsunuz.
Yazılım; ikisinin de yazılım konusunda genel olarak bir eksiği yok. Fakat artı olarak Simagic tarafında Sim Pro 2 ile, oyun bazında ayarları kaydetme ve istenen oyun başlayınca otomatik olarak oyuna özel kaydedilen özellik devreye giriyor bu bence olması gereken bir özellik. Moza tarafında Pit House’da şu an böyle bir özellik yok.

İlk etapta aklıma gelenler bunlar umarım almak isteyenlere yardımcı olabilmişimdir.

Müşteri Hizmetleri Yorumu ;

Emek Bey Merhaba, Öncelikle yine inceleme değerinde bir yorum yaptığınız için çok teşekkür ederiz. Verdiğiniz bilgileri okuyarak satın alma yapacak bir çok müşterimiz adına da teşekkür ederiz. güle güle kullanın.

22.02.2024 14:34:11
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?   Evet (0)   Hayır (0)
Gökhan K.

Muhteşem bir pedal seti güçlü ve sağlam.
Paket içerisinden alyan anahtardan tutunda en ince vedaya kadar çıkıyor.
Kurulumu basit ve hızlıydı.
Kargo paketi sağlam ve özenle hazırlanmıştı.
Gönül rahatlığı ile satın alabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri Yorumu ;

Gökhan Bey tekrar teşekkürler ön siparişe girip bize güvendiğiniz çok teşekkür ederiz.

19.01.2024 08:51:29
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?   Evet (0)   Hayır (0)
Yükleniyor...
Yükleniyor...