Taşınabilir Disk

Filtrele

Harici Disk / Taşınabilir Harddisk / Taşınabilir Disk

Taşınabilir Disk Modelleri ve Taşınabilir Disk Fiyatları

Taşınabilri Disk ler kapasitlerinin yüksek olması sebebiyle tercih edilmektedir. ikinci bir harici güç girişi yani elektrik girişi istemeyen disklerin kapasitesi içlerinde 3.5" normal harddiskler kullanıldığı için daha yüksek kapasitelere ulaşmaktadır ama ne kadar taşınabilirlerdir sorgulanmaktadır. Taşınabilir disk deyince akla cebimizde gezdirebildiğimiz hafif ince cihazlar da gelmektedir, bu cihazlar usb girişinden elektrikle beslenebilmektedir böyle usb kablosuyla beraber taşıyarak istediğiniz bir bilgisayardan bilgi alabilir ve tekrar cebinize takabilirsiniz.

Harici Disk Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

  • İçinde Kullanılan Disk : Solid State Taşınabilir diskler piyasa çıkmıştır fiyatları henüz yüksek olsada normal disklere göre çok daha hızlı ve bozulma riski çok daha düşük olan uzun ömürlü ürünlerdir eğer solid bir harici diske aynı kapasitedeki başka diskle kıyaslıyorsanız yanılırsınız. Solid disk tercih etmenizi ve üzerinde programlarınızı çalıştırıp tüm program ve işletim sistemlerinizi yanınızda taşımanızı tavsiye ederiz.
  • Kalite ve Dayanıklılık : Ürün dış ve iç sistemi kaliteli ve zararsız bir malzemeden yapılmış olmalı, ürün içerisinde darbeye dayanıklı bir tasarım tercih edilmeli ki en ufak düşüşde bozulmasın, disklerde bozulma çok olur eğer içinde solid disk varsa bu çok önemli değildir ama çalışan bir haddisk se çalışırken düşürmeniz iyi olmaya bilir. Bir çok marka ince bir tasarım için dayanıklılık ve kalite den ödün verebiliyor.

  • Tasarım ve Dış Boyut : Dış tasarım şık ve ince olması çok önemli hem taşırken hemde kullanırken tasarım ön planda burada dikkat edilmesi gereken diskin iç tasarımında darbe emici tasarımlar kullanılmışmı, ürün dış boyasında bozulma vb. oluyor mu günümüz üreticilerinde dış boyada pek sorun olmuyor ama darbe ve suya dayanıklı ince bir ürün üretmekte zorlanıyorlar.

  • Garanti ve Marka : Ürünün garantisi Distribütör garantili mi bu çok önemli, Western Digital Türkiye, Seagate Türkiye gibi garantilerine destek olan Türkiye ofisleri var mı bunlar çok önemli.

Taşınabilir Disk Fiyatları ve Taşınabilir Disk Modelleri

Harici disklerde en uygun fiyat politikasına göre ürün yayınlıyoruz, gelbura.com ' u takip ederek en ucuz taşınabilir disk fiyatlarını takip edebilir en yeni modelleri en uygun fiyatlara alabilirsiniz.