Tablet

Filtrele

Tablet Bilgisayar

Tablet ve IPAD

Taşınabilirliğin önem kazandığı günümüzde Tablet Bilgisayarlar geniş kitleler tarafından taşınma kolaylığı ve kullanım kolaylığı gibi sebeplerden dolayı tercih edilmiş dir. Tablet bilgisayar günümüzde yaygın olarak Apple İpad ve Android Tablet ler olarak satılmaktadır az da olsa Microsoft Windows Tablet bilgisayarlar da kategorilerde yerini almıştır. Apple ' ın serİsi İpad mini, İpad Air, İpad Pro gibi serilerden oluşur. Android tabletler de Samsung Tablet lerin öncülüğünde Lenovo Tablet, Asus Tablet, Dell Tablet, Hp tablet markalar olarak pazarda yerini almaktadır. En ucuz tablet ler android işletim sistemiyle üretilen diğer markalardır ülkemizde General Mobile, Hometech, Toshiba, Midbook, Ezcool, Casper, Reeder gibi tablet markaları da piyasa sevilmektedir. Tabletlerin bazılarında sim girişi de yer almakta 3g ve 4g uyumlu tabletler olarak satılmaktadır. Apple 3g veya 4g uyumlu tabletler "cellular" kelimesi ürün ismine eklenerek satılmaktadır.

Tablet alırken nelere dikkat etmeliyiz ?

Ekran boyutu çok önemlidir, günümüzde tabletler 7 inc den başlayan boyutlarıyla 14" kadar mevcutdur aslında 12" den sonrası hem notebook hem tabletdir yani bu cihazlar 2in1 cihazlarda diyoruz, Samsung Galaxy Tab serisinde bu ürünlere sıklıkla yer vermektedir, bu ürünlere harici bir dock istasyonu tarzında bataryalı veya bataryasız klavye takılabilmekte ve kullanım alanını artırmaktadır. Tabletler günümüzde daha çok evde koltukda iş de hareket sırasında, seyahatlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Android de Çocuklar için ucuz tablet üretimi yapan bir çok marka vardır bunlar zaman zaman 100 TL den başlayan fiyatlarıyla dikkat çekmektedir, bunlar giriş seviyesi oyun oynamak için tablet lerdir. Bir diğer önemli özellik ise işlemci ve ramleridir, işlemcisi cihazın grafik ve kullanım performansını belirlemektedir, İşlemcive ram' in performans değerleri de aynı anda yapabileceği işlem kapasitesini belirler. Gelbura.com dan tablet alırken filtreleme bölümünden bu tarz özellikleri süze bilirsiniz.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken şey ise Tablet Fiyatları dır.

En ucuz tablet fiyatlarını bulmak için gelbura.com da düşük den yukarı doğru sıralama yapabilirsiniz, tablet markası seçebilirsiniz. Çok ucuz tablet almanızı önermesek de bazı ürünler fiyatından çok daha büyük işler başarabilmektedir.