Ekran Kartı

Filtrele

Bilgisayarınızın grafik ve oyun performansını belirleyen parça Ekran Kartı

Ekran Kartı Bilgisayarın görüntü vermesini sağlayan ve grafik performansını belirleyen bilgisayar parçasıdır. Ekran Kartları günümüzde özellikle oyuncular ve grafik çizimlerle uğraşan kullanıcıların vazgeçilmez donanımıdır. Bir bilgisayar toplarken ekran kartı seçimi işlemci ve anakart kadar önemlidir. Bilgisayarı ne için kullanacağınızı ekran kartı belirler. Profesyonel bir oyun bilgisayarı topluyorsanız en üst segment ekran kartlarını tercih etmeniz tavsiyemizdir.

Ekran Kartı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler ;

Öncelikle Ne yapacaksınız yani bilgisayarı ne için kullanacaksınız bunu bilmeniz lazım örneğin çizim için bir bilgisayar alacaksanız Fizik kartları normal ekran kartlarından daha iyi performans verebilir. Nvidia Quadro ekran kartları Türkiye de fizik kartları olarak çok yaygın olarak kullanılmaktadır.

Eğer Oyun için bir ekran kartı seçiyorsanız oynayacağınız oyunun ekran kartı performansını internette araştırmanız da fayda var örneğin bir kart çok daha pahalı ve üst hızlarda diye Counter-Strike Global Offensive de iyi performans veremeyebilir bu oyunun motorundan veya oynayacağınız çözünürlükden kaynaklanabilir. İyi bir kart alırken onu yeterince besleyebilecek iyi bir Power Supply de almalısınız örneğin genelde en üst segment kartları tek çalıştırsanız bile 1000w altı powerla çalıştırmamanızı öneririm.

Ekran Kartı alırken yüksek çözünürlüklerde bilgisayar kullanacaksanız mutlaka ram ' i maksimum seviyede olsun. Ram ' in değerleri ve türü çok önemli. DDR5 ekran kartları günümüzde en yaygın ve en hızlı rame sahip ekran kartlarıdır.

Eğer sadece normal kullanım için bir kart alacaksanız çok ucuza kaçmayın yine ddr5 ramli ekran kartlarını tercih edebilirsiniz veriyolu 64 bit olsa bile bu onun kötü performans vereceği anlamına gelmez.

11 GB 352 bit bir ekran kartı 8gb 128 bit bir ekran kartından daha kötü hızlarda çalışabilir. Ekran kartı alırken işlemci ve ram hızlarına dikkat etmenizi öneririm.

Herkesin Sorduğu soru AMD mi Nvidia mı evet bu çok zor bir soru benim tavsiyem model bazlı bütçenize göre kullanım alanınıza ve programlarınıza ögre Ekran Kartını seçmeniz. İki markada çok kaliteli ve iyi ürünler üretiyorlar iki markada kendini kanıtlamış teknoloji ve ürünlere sahip. Gelbura.com da AMD ekran kartları ve Nvidia Ekrankartları nın tüm modellerini GPU modeli, ram miktarı, ram türü, GPU markası gibi kriterlere göre filtreleye bilirsiniz.

En ucuz Ekran Kartı fiyatlarını ve En iyi Ekran Kartı Modellerini Gelbura.com dan bulabilirsiniz. Gelbura.com da satılan tüm ekran kartları Türkiye Distribütörleri ve Markaların Türkiye Ofisleri tarafından garantilidir.

Gelbura.com dan Asus, MSI, Sapphire, Zotac, Gigabyte, Evga, PNY Ekran Kartı Modellerini ve Fiyatlarını bulabilirsiniz.

Ekran Kartı Fiyatları her zaman değişkenlik gösterir, özellikle bir model yeni çıktığında multaka fiyatı şişkin olacaktır. Ekran kartları ucuz dan pahalıya doğru her elektronik üründeki gibi performansları değişir ama sizin ihtiyacınızı örneğin 1000 TL lik bir ekran kartı görecekse 5.000 TL bir kart alıp ve ona göre anakart ve Power almanızda gereksiz masraf olacaktır çünkü ekran kartları işlemci gücü arttıkça daha fazla güç tüketmektedir daha fazla güç ise daha yüksek power supply ve daha yüksek elektrik masrafı anlamına gelir.

SLI ve Crosfire teknolojilerini kullanarak ekran kartlarını beraber çalıştırabilirsiniz, örneğin 8 ekran kartını tek bir anakart da bir bütün gibi çalıştırabilirsiniz bu sizin bilgisayarınız gpu performansını bir hayli artıracaktır. Bilgisayarın grafik performansını direk etkileyen bir parça olması sebebiyle ekran kartları kurduğunuz sistemin en önemli parçasıdır.

Gelbura.com da Asus Ekran Kartı Fiyatları, Sapphire Ekran Kartı Fiyatları, Zotac Ekran Kartı Fiyatları, MSI Ekran Kartı Fiyatları, Gigabyte Ekran Kartı Fiyatları, Pny Ekran Kartı Fiyatları, Evga Ekran Kartı Fiyatları nı listeleyebilirsiniz.

Gelbura.com Asus Türkiye, Gigabyte Türkiye, Sapphire Türkiye, MSI Türkiye, Zotac Türkiye ile iş birliği halindedir.