Peak Water Orijinal Gri Ayarlanabilir Su Sürahisi x1 Filtre

%1İNDİRİM
1.299,00 TL
1.287,00 TL
Kargo Ücreti 109,00 TL
154,34 TL'den başlayan taksit seçenekleri
Hızlı Kargo

+ Sepete Ekle

Bu ürün tahmini 1 iş gününde kargoya teslim edilir.

Peak Water Orijinal Gri Ayarlanabilir Su Sürahisi x1 Filtre
1.299,00 TL
1.287,00 TL
+
Peak Water *Yeni* Endurance x2 Filtre Paketi
1.209,00 TL
1.015,56 TL
Toplam Fiyat
2.302,56 TL
Kazancınız
+193,44 TL

NOT: Kullanılan biten filtrelerinizi çöpe atmayınız Peak Water Türkiye'ye geri gönderiniz. Yenisinde %50 indirim kazanma şansı yakalayın


Önerilen Ayarlar

Daha da mükemmel doğruluk için test şeritleriyle birlikte gelen renk tablosuyla sonuçlarınızı karşılaştırın. Süreler ilgili ayarlarda 1.2 litre musluk suyuna göre değerlendirilmiştir.


Filtremi Ne Zaman Değiştirmeliyim?

Filtrenin ömrü filtrelenen suyun sertliğine ve hacmine doğrudan bağlantılıdır. Daha sert su daha fazla iş gücü gerektirdiğinden filtrenin kapasitesi azalacaktır.


NOT: Yukarıdaki sonuçlar önerilen ayarları kullandığınız varsayılarak hazırlanmıştır.


Peak Water, dünyanın ilk ayarlanabilir ev tipi su filtreli sürahidir. Kafe ve restoranlardaki harika kahvelerin arkasındaki endüstri teknolojisini herkese getirmek için tasarlandı.

Her Başlangıç Paketi şunları içerir:

• 1 x Peak Water Su Sürahisi

• 1 x Filtre

• 2 x Test Çubuğu

•1x Kullanici rehberi

İyi su, harika bir fincan kahvenin vazgeçilmez bir parçasıdır - her fincanın% 90'ından fazlasını oluşturur. Peak Water, kafe kalitesinde demleme suyunu dünyanın her yerindeki evlere getirmek için benzersiz, ayarlanabilir bir filtreleme sistemi ile birlikte yüksek kaliteli reçineler kullanır.

Başlangıç Paketi ile musluk suyunuzu basit Test Stribimizi kullanarak test edebilir, sonuçlarınızı önerilen ayarlarla karşılaştırabilir ve barista kalitesinde kahve demlemeye başlayabilirsiniz. Hatta Peak'i önerilen ayarların ötesine taşıyabilir ve tadına bakmak için kendi su profilinizi oluşturabilirsiniz.

Peak Water ayrıca çayınızı ve içme suyunuzu iyileştirebilir ve en çok orta ila sert su alanlarında etkilidir.

ŞELALE PROJESi

Satılan her sürahiden bir kısım Project Waterfall'a gidecek ve Etiyopya'daki kahve yetiştiren topluluklara temiz içme suyu getirmeye yardımcı olacak.

Tamamen ayarlanabilir Filtre

Premium Çift İyon Reçine

Karbon Mat Filtreleme (istenmeyen organik bileşikleri ve kloru gidermek için)

Geri Dönüştürülebilir ve Yenilenebilir Filtreler

Bpa İçermeyen Plastik

Buzdolabı Dostu Tasarım

İngiltere'de tasarlanmış ve üretilmiştir

Filtreler 1,2 litre (2,4 litre kapasite)

U 300 mm x G 110 x D 225 (tabanda 140)Su Sertliği Nedir?

Su toprakta hareket ettikçe bünyesinde bir çok bileşen toplar. Zararlı atıklar suyu güvenle içebilmek için ayrıştırılır, fakat musluk sularının büyük çoğunluğu pozitif minerallerin karışımını da barındırır. Su sertliği genelde bikarbonatın yanında suyun içindeki kalsiyum oranını ifade eder. Kalsiyum ve bikarbonatın karşımından kireç ortaya çıkar.

Kahve için Ne İsteriz?

Bikarbonat seviyesinin control edilmesi mükemmel kahve demlemesi için kritik bir öneme sahiptir ve test şeritleri suyunuzdaki miktarı ölçmektedir. Bikarbonat sadece kalsiyumla birleşip kireç üretmekle kalmaz aynı zamanda (daha önemlisi) kahvenin asidik karakterini siler.

Yine de lezzet dengesi açısından ufak bir miktar bikarbonat istenir. Aslında, yüksek bikarbonat seviyeleri daha sert kahvelerde iyi bir etki bırakır, örneğin espresso.

Suyunuzdaki iki kilit mineral kalsiyum ve magnezyumdur. Bunlar kahvenizin tüm tadını ortaya çıkarmaya yardımcı olur. Peak Water’ın baypas tasarımı bu minerallerin suyunuzda az mı ya da çok mu bulunduğunu keşfetmenizi sağlar.


Farklı Kahveler İçin Farklı Su

Peak Water için önerilen ayarlar çoğu kahvenin tadını mükemmelleştirecektir. Ancak, kahve tipi ve kahvenin nasıl kavrulduğu gibi değişkenler, suyun tadında yapılacak küçük değişiklikler kahvenizin tadını en üst seviyeye çıkarabilir.


Önerilen Ayarların Ötesine Geçmek

Espresso/sert kahve

Peak Water kadranını görece daha düşük bir ayara getirin. Yüksek mineral içeriği suyun daha fazla bikarbonat içermesine olanak sağlar. Bu konsantre bir kahvedeki artmış asiditeyi dengelemeye yardımcı olur.

Bitki özlü ve aromatik kahveler

Geyşa gibi bitki özlü kahveler, aromalarının ortaya çıkmasını sağlayan çok yumuşak suları sever. Bu tür kahveler için Peak Water’ı maksiumum seviye olan 5’e ayarlayın.

Meyvemsi ve kompleks kahve

Meyvemsi ve daha az aromatik kahvelerde denge sağlaması açısından yüksek mineral içerikli sulardan faydalanılır. Bu durumda Peak Water kadranını biraz daha düşük seviyelere ayarlayın.

Kavurma profilleri

Daha koyu kavrulmuş kahveler için daha yüksek seviyelere, daha az kavrulmuş kahveler için ise daha düşük seviyelere ayarlayın. Koyu kavrulmuş bir kahve yumuşak sui le daha temiz ve daha tatlı hale gelecektir, buna karşılık az kavrulmuş bir kahvede daha kompleks ve yoğun tatlar elde edebilmek için yüksek mineral içeriğine sahip sert sular iş görecektir.


NOT: Kullanılan biten filtrelerinizi çöpe atmayınız Peak Water Türkiye'ye geri gönderiniz. Yenisinde %50 indirim kazanma şansı yakalayın

Özellik Detayları
Marka Peak Water
filtre Seçimi Precision (Orijinal) Filtre, Yeni Endurance Filtre
Renk Gri
EAN Kodu 5060579400194
Üretici Kodu
SKU Kodu TET97675847602

Bu ürün hakkında yapılan yorum, soru ve cevaplar

Zafer Y.

Merhaba uzun zamandan beri severek kullandığıım bir ürünün türkiyeye yiğit beyin getirmesi gerçekten çok sevindirdi peak water sayesinde mükemmel bir kahve içiyorum damacana suyu içemez oldum herkese tavsiye ediyorum.

09.10.2020 10:21:00
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?   Evet (0)   Hayır (0)
Yükleniyor...
Yükleniyor...