Keenetic Speedster AC1200 Dual Band Mesh Wi-Fi 5-Port Gigabit Router KN-3010-01EN

Kargo Ücreti 59,00 TL
Bu ürün geçici olarak temin edilemiyor.

Keenetic Speedster AC1200 Dual Band Mesh Wi-Fi 5-Port Gigabit Router KN-3010-01EN

Keenetic Speedster

KN-3010-01EN

Keenetic Speedster AC1200 4x5dBi, Cloud, Mobil Uygulama, VPN, KeenDNS, Dualcore CPU, WPA3, 2x2 MU-MIMO, Beamforming, Airtime Fairness, Ebeveyn Kontrolü, Adguard, QoS, 5xGigabit Ethernet Portu, Gigabit Fiber Mesh WiFi Router

KN-3010-01EN

Ev ve iş yeriniz için fark yaratan benzersiz kablosuz bağlantı, üstün yazılım nitelikleri ile premium KEENETIC Speedster burada!

Güçlü Donanım

Keenetic Speedster 880MHz çift çekirdek işlemcisi ile tüm ağ görevleri için güçlü bir performans sunar. Keenetic Speedster'da bulunan 128MB DDR3 RAM ve 32MB Flash hafıza sayesinde kablosuz ağ performansınız en üst seviyeye çıkar. Keenetic'te sunulan Dual Image özelliği sayesinde Flash hafızası iki bölüme ayrılarak temel yazılım yedek olarak saklanır. Bu sayede yazılım güncellemesi sırasında yaşacağınız olumsuz durumlarda cihaz yazılım yedekliliği sağlayarak çalışmasına devam eder.

Keenetic Speedster'da bulunan 4 adet 5 dBi gücünde yönlenebilir harici anten ile antenlerinizin yönünü dilediğiniz gibi ayarlayabilir, bu sayede ağınızı ölü noktalar kalmayacak şekilde düzenleyebilirsiniz.

5 adet hem yerel alan ağı (LAN) hem de internet geniş alan ağı (WAN) olarak ayarlanabilen akıllı gigabit portları sayesinde hem genişbant internetlerinizi (Örneğin; ethernetle sonlanan fiber türde internetler) sonlandırabilir, hem de kablolu ağ cihazlarınızı bağlayabilirsiniz.

Seviye VI enerji tasarruflu 100-240 Switching Güç Adaptörü; Enerji tasarrufu yanı sıra, elektrik voltaj düşmesi gibi dalgalanmalara karşı cihazın kararlı çalışmasını sağlar.

Fark Yaratan Kablosuz Kapsama & Keenetic Wi-Fi Mesh Sistemi

Gelişmiş bir Wi-Fi ağı teknolojik evlerin vazgeçilmezlerinden biri. Keenetic Speedster, kesintisiz, güvenli ve hızlı kablosuz iletişimi evinizin her odasına yüksek kalitede ulaştırır. Ev veya ofisinizdeki alanın büyüklüğüne göre, dilerseniz bir adet Keenetic cihaz ile başlayabilir ve artan ihtiyaçlarınıza göre kablosuz ağınızı genişletmek ve hızlandırmak için yeni Keenetic kablosuz router cihazlar ekleyebilirsiniz. Bu sayede, birden fazla kablosuz ağ noktasını (access point) ücretsiz mobil uygulama yada web arayüz üzerinden tek bir yerden kurabilir ve yönetebilirsiniz. İleride alacağınız tüm Keenetic cihazlarınızı da mevcut Wi-Fi Mesh sistemine kolaylıkla dahil edebilirsiniz. Keenetic Wi-Fi Mesh Sistemi, ihtiyacınıza göre mevcut ethernet kablo bağlantıları üzerinden veya MESH kablosuz ağ üzerinden ayarlanabilir, performans optimizasyonu yapılabilir. Multi Node Keenetic Wi-Fi Mesh Sistemi, evinizin boyutundan yada yapısından bağımsız, her durumda kesintisiz Wi-Fi roaming-dolaşımı olanağı sağlar.

Keenetic Wi-Fi Mesh Sistemi özelliği sayesinde tüm Keenetic cihazlar diğer Keenetic cihazlar ile Wi-Fi Kablosuz Mesh olarak çalışır. Bu sayede tek bir Wi-Fi adı ve şifresi ile tüm ev yada ofisinizde kesintisiz ağ ve internet bağlantısı sağlarsınız. IEEE 802.11k/v/r ve diğer kablosuz protokol destekleri sayesinde eviniz yada ofisinizde dolaşım halinde iken bile internet erişiminiz kesintisiz sağlanır.

Farklı Ağ Senaryoları için Farklı Modlarda Çalışma

Keenetic Speedster ve tüm Keenetic cihazlar router, menzil genişletici (range extender), access point ve client (istemci) modlarında çalışmayı destekler. Sunmuş olduğu bu esneklik sayesinde farklı modlara geçiş yaparak cihazınızı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Donanımsal Mod Değiştirme Anahtarı

Keenetic Speedster farklı modlar arasında geçiş yapabilmek için mod değiştirme anahtarına sahiptir. Cihazın üzerinde bulunan mod değiştirme anahtarı sayesinde cihaz arayüzüne girmeye gerek kalmadan çalışma modu değiştirilebilir. Fabrika ayarlarında 'Router' çalışma modundan gelen Keenetic Speedster cihazını mod değiştirme butonunu kullanarak kolaylıkla 'Mesafe Genişletici (Extender)', 'Erişim Noktası (Access Point)' veya 'İstemci (Client)' modunda çalıştırabilirsiniz. Speedster'ın sağ panelinde bulunan anahtar (A) konumunda iken router olarak çalır. Anahtar (B) konumuna getirildiğinde diğer modlarda çalışmayı desteklemektedir.

Farklı Marka ve Model Routerlar ile Uyumlu Çalışma

Kolay Wi-Fi Mesh Yapabilme

Keenetic Speedster modelini diğer marka ve model modem ve router cihazlarınızla evinizdeki Wi-Fi menzilini genişletmek için de kullanabilirsiniz. Evrensel menzil genişletici özelliği ile Speedster modeli diğer tüm markalarla da menzil genişletici olarak çalışmaktadır. Örneğin; mevcut farklı bir marka dual band özellikte modeminiz var, kapsama alanını genişletmek istiyor ve tüm ağ altyapınızı değiştirmek istemiyorsanız Speedster'ı üzerinde bulunan mod değiştirme anahtarını B konumuna getirerek çalıştırmanız yeterlidir. Fakat mümkün olduğunda Keenetic, geniş veya çok katlı evlerde daha verimli ve kesintisiz bir ağ altyapısı için Keenetic cihazlarının birlikte kullanılarak Wi-Fi mesh sistemi yapısının kullanılmasını önerir.

Eğer geniş veya çok katlı bir eve sahipseniz Keenetic Speedster modelini mevcut Keenetic kontrolör cihazınıza kolaylıkla Wi-Fi mesh sisteminin bir parçası olarak ekleyebilirsiniz. Bu sayede 802.11k/v/r teknolojilerinin size sunduğu band steering ve roaming özelliklerinden faydalanır ve tüm evinizde dolaşım halinde bile kesintisiz bir kablosuz ağa sahip olursunuz. Örneğin; evinizde veya işletmenizde Extra DSL, Hero DSL, Peak DSL, Giga gibi dualband özellikte bir Keenetic router cihazınız varsa Speedster menzilinizi genişletmek için mükemmel bir tercih olacaktır.

5 Adet Gigabit Port

Speedster sahip olduğu kablolu bağlantı için ethernet portları ile bir router veya menzil genişleticiden çok daha fazlası. Speedster'ın arka panelinde yer alan toplamda 5 adet ethernet portu bulunuyor. Bu portların tümü gigabit hızlarda ve istendiğinde ev cihazlarını internete bağlamak için (LAN) veya ethernet kablosu ile gelen genişbant internetiniz sonlandırmak için (WAN) kullanılabiliyor. Speedster'ı dilerseniz ethernet ile gelen fiber internetlerinizi sonlandırmak için de kullanabilirsiniz.

Cloud (Bulut) Temelli KeeneticOS Yazılımı

Keenetic Speedster ve diğer tüm Keenetic cihazlar bulut temelli KeeneticOS yazılımı ile gelir. Üstün donanım özelliklerine ek olarak KeeneticOS kullanıcılara esnek ve güncel yazılım sunar. Periyodik olarak yayınlanan otomatik yazılım ve güvenlik güncellemeleri ile ev ağınız sürekli güncel kalır. Siz günlük işlerinize odaklanırken güvenliğinizi Keenetic düşünür.

Bulut yapısı sayesinde KeeneticOS kullanıcılara esnek bir yazılım imkanı sunar. Ağınızda ihtiyaç duyacağınız bileşenleri Keenetic Speedster cihazınıza ekleyebileceğiniz gibi, kullanmadığınız bileşeni cihazınızdan çıkarabilirsiniz. Bu sayede Keenetic Speedster sadece ihtiyaç duyduğunuz ağ görevlerine odaklanır. Örneğin; işyerinizdeki ağınızda misafirlerinize güvenli bir internet hizmeti sunmak istiyorsanız, captive portal bileşenini aktif hale getirebilir, VPN kullanmak istemiyorsanız devre dışı bırakabilirsiniz. Benzer şekilde ev ağınızda internet reklamlarını Adguard bileşeni ile engelleyebilir, SafeDNS içerik kontrolü ile çocuklarınızın güvenle internete bağlanmasını sağlayabilirsiniz.

KeeneticOS işletim sisteminde sunulan bazı opsiyonel bileşenler şunlardır*:

 • Ağ hızlandırıcı motoru: Cihazınızın routing performansını geliştirir.
 • AdGuard DNS: AdguardDNS servisi sayesinde ev yada ofis ağınızdaki can sıkıcı online reklamların önüne geçer.
 • SafeDNS: 3.parti SafeDNS servisi ile gelişmiş ebeveyn kontrolü ve içerik yönetimi sağlar.
 • 802.1x İstemci: Ethernet ağları üzerinden oturum açma/şifre tabanlı kimlik doğrulama desteği sağlar.
 • PPTP VPN Sunucu: PPTP kullanarak ev ağı cihazlarına bağlanmanıza izin verir.
 • SSTP VPN Sunucu: SSTP kullanarak ev ağı cihazlarına bağlanmanıza izin verir.
 • L2TP/IPSec VPN Sunucu: L2TP/IPsec PSK kullanarak ev ağı cihazlarına bağlanmanıza izin verir.
 • OpenVPN İstemci: OpenVPN tünelleri yaratmanıza imkan tanır.
 • IP-IP Tünelleme: IP-over-IP tünelleri yaratmanıza imkan tanır.
 • Wireguard VPN: Wireguard tünelleri oluşturulmasına imkan tanır.
 • Trafik sınıflandırma motoru ve IntelliQoS: Dinamik internet bağlantısı bant genişliği dağıtma sistemi.
 • SNMP Sunucu: Uzaktan cihazdaki istatistikleri toplamak için izin verir.
 • Captive Portal: SMS kimlik doğrulama ile açık wifi ağı oluşturmanıza imkan tanıyan uygulama.
 • Paket Yakalama (Packet Capture): Yönlendirici arayüzlerinde ağ trafiğini yakalamaya izin verir.

* Bileşen seçenekleri cihazda bulunan donanımlara göre farklılık gösterir.

MU-MIMO

Geleneksel routerlardan farklı olarak Keenetic Speedster, 2x2 MU-MIMO özelliklere sahiptir. Bu özelliği sayesinde aynı anda birden fazla kablosuz ağ cihazı ile veri alışverişi sağlayabilir. MU-MIMO (Çok kullanıcı, çoklu giriş çoklu çıkış) özelliğinin kullanılabilmesi için kablosuz istemci cihazının da bu özelliği desteklemesi gerekir.

Beamforming Teknolojisi

Beamforming teknolojisi sayesinde kablosuz sinyallerin geldiği yöndeki alım hassasiyeti artılırken, kablosuz ağ cihazının bulunduğu yöne gönderilen sinyallerin şiddeti artırılır. Wi-Fi sinyal gücünü alıcı cihazlara göre optimize ederek sinyal kalitesini ve iletim hızını artırır.

Airtime Fairness

Genellikle, toplam ağ kapasitesi cihazlar arasında trafiğe göre eşit olarak bölünür. Düşük veri hızına sahip istemci cihazlar (eski cihazlar veya kablosuz kapsama alanı sınırındaki cihazlar) bir ağı büyük ölçüde yavaşlatacaktır. Airtime Fairness, dağıtım mekanizmasını zamana göre değiştirerek bu olumsuz etkiyle mücadele eder, böylece yüksek veri hızlarına sahip cihazlar daha yüksek iletim hızlarının keyfini çıkarabilir.

Yedeklenebilir Güvenilir İnternet

Keenetic Speedster bağlantı modelinden bağımsız olarak, size aynı anda birden fazla İnternet Servis Sağlayıcıdan yararlanma olanağı sağlar. Temel internet bağlantınıza ek olarak, Metro Ethernet, Fiber Ethernet, Wi-Fi bağlantılarının herbirini dilediğiniz gibi kullanabilir ve önceliklendirebilirsiniz. Keenetic Speedster ile ek internet bağlantılarını dilerseniz ana internet bağlantınız kesildiğinde yedek internet bağlantısı olarak, dilerseniz ana bağlantınızın yanında eş zamanlı olarak yük paylaşımı amacıyla kullanabilirsiniz. Örneğin; Keenetic cihazınızda temel servis sağlayıcınız size Fiber Ethernet hizmet sağlıyor ise, WISP (Kablosuz Servis Sağlayıcı) üzerinden internetinizi yedekleyebilirsiniz. Ya da WISP bağlantınızı ağınızdaki kullanıcılara temel bağlantınızın yanında eş zamanlı aktif hale getirir ve yük paylaşımı sağlayarak evinizde yada ofisinizde daha hızlı bir internet bağlantısı sunarsınız. Akıllı eviniz yada ofisinizdeki internet erişiminiz 7/24 devam eder.

Siber Tehditlere Karşı Güçlü Koruma

Keenetic Speedster, üst düzey güvenlik ön ayarlarıyla sunulur. Keenetic Speedster'da iletişim, bankacılık seviyesindeki dijital HTTPS sertifikalı korumayla sağlanır. Aynı zamanda Keenetic Speedster ev yada ofis ağınızda gelişmiş segmentasyon sağlar. Akıllı ev ve IoT cihazlarının birbirleriyle veya diğer ev ağı cihazlarıyla haberleşmesinin önüne geçerek ev yada ofis ağınızda dışarıdan gelecek tehditlere karşı tam koruma sağlar. Keenetic mühendisleri tarafından sunulan düzenli güvenlik ve yazılım güncellemeleri ile ağınız gelecekteki tehditlere karşı da koruma altındadır. Keenetic Speedster cihazınız otomatik güncelleştirme özelliği açıldığında periyodik olarak bulut üzerinden yazılım güncellemelerini alarak ağınızın güvenliğini hep en üst seviyede tutar.

WPA3 & OWE Kablosuz Güvenlik

Keenetic, tüm ürünlerinde WPA3 en yeni kablosuz güvenlik protokolünü destekleyen Türkiye'deki ilk firmadır. Keenetic Speedster'in sunduğu WPA3 kablosuz güvenlik sayesinde ev yada işyerindeki kablosuz ağınız en yüksek güvenlik seviyesine ulaşmış olur. Keenetic Speedster cihazınız WEP, WPA-PSK, WPA2-PSK, WPA-PSK + WPA2-PSK, WPA2-PSK + WPA3-PSK, WPA3-PSK ve OWE kablosuz güvenlik protokollerinin tamamını desteklemektedir.

Akıllı Ev ve IoT (Nesnelerin İnterneti)

Keenetic Speedster bugünden geleceğin akıllı evlerinin ihtiyacı olan güvenlik, yüksek hız ve geniş kapsama alanı gibi tüm ihtiyaçlarını karşılar. Herhangi bir akıllı ev cihazı internete bağlandığında, virüs ve diğer zararlı casus yazılımlar tarafından zarar görebilir. Bu gibi durumlar ağınızın istenmeyen kişiler yada yazılımlar tarafından ele geçirilmesine sebep olabilir. Keenetic Speedster ve diğer Keenetic cihazlarının güzel yanı, evinizde kullandığınız ve hiçbir koruması olmayan Akıllı TV gibi cihazlarınızı güvenliği yüksek cihaz seviyesine taşımasıdır. Keenetic Speedster internet cihazlarının güvenle bağlanmalarını sağlarken izinsiz erişimlerin de önüne geçer. Benzersiz ağ segmentasyonu ve bulut temelli siber saldırı önleyici özelliği akıllı evinizi aynı zamanda güvenli hale getirir.

Tüm Ofis ve Ev Ağınız için Tasarlandı

Keenetic Speedster ve sahip olduğu Wi-Fi Mesh özelliği ile çok noktalı (multi-node) merkezi yönetimli kablosuz ağa, çoklu WAN (Multi-WAN - aynı anda birden fazla servis sağlayıcı çalıştırabilme) özellikleri ile yedekli çalışma özelliğine, işletme sınıfı diğer özellik ve cihaz bileşenlerine uygun fiyatlarla sahip olun. Keenetic Speedster KOBİ, Ev-ofis, otel, restoran, zincir mağaza ve şubeler, sağlık poliklinikleri, bölge ofisleri, çağrı merkezleri gibi 7/24 hizmet veren, sürekli internet bağlantısı gerektiren eczane, sağlık ve ulaşım birimleri gibi yüzlerce farklı işletme için mükemmel çözümler sunar:

 • Kesintisiz işletme-sınıfı (business-class) bağlantı, dahili internet yedekleme ve yük dengeleme;
 • Ofis çalışanları için yüksek verimlilik, siber tehditler ve diğer zararlı yazılımlara karşı ileri derece koruma;
 • VPN ile güvenli bağlantı: bölge ofisleri, sahadan (mobil) yada evden çalışanlar için güvenli VPN erişimi;
 • Yüksek ağ segmentasyonu ile ofis dışına özel bilgilerin çıkması engellenir. İlgisiz birimlerin ofis kaynak dosyalarına erişimi engellenir;
 • Dahili hotspot ve Captive Portal özellikleri sayesinde, işletmeler kendilerine ziyarete gelen müşterilerine güvenli internet erişimi sağlarken aynı zamanda satışlarını artırma imkanı sağlanır.

Kullanıcı Dostu Mobil Uygulama

Keenetic Speedster Keenetic mobil uygulaması ile eşleştirildiğinde, gelişmiş bulut (cloud) teknolojisi sayesinde ev ağınızı dünyanın her yerinden yönetebilirsiniz. Uygulama sayesinde Keenetic Cloud hesabınıza eklediğiniz tüm Whole Home Wi-Fi Mesh cihazlarınızı da merkezi olarak, tek bir yerden yönetebilirsiniz. Ücretsiz olarak sunulan Keenetic mobil uygulaması ile cihazınızın altında bulunan karekodu (QR kod) okutur ardından İnternet Servis Sağlayıcıdan aldığınız bilgileri girersiniz. İnternet bağlantınızı dakikalar içinde hızlıca gerçekleştirirsiniz. İlk kurulum aşamasından sonra, mobil uygulama üzerinden ağınıza bağlı cihazları görebilir, misafirleriniz veya ziyaretçileriniz için özel Wi-Fi ağı tanımlayabilirsiniz. Aile üyelerinizin internet kullanımlarını cihaz bazlı olarak tanımlayabilir, internet aktivitelerini kontrol edebilirsiniz. Tüm bu özellikleri ile Keenetic mobil uygulaması ev ağınızın yönetimini size bırakır. Keenetic mobil uygulamasını Google Play ya da App Store'dan ücretsiz indirebilirsiniz.

Sezgisel ve Kolay Web Arayüz

Keenetic Speedster ve diğer Keenetic modelleri mobil uygulamadan yönetilebildiği gibi, komut satırı ve web arayüzden de yönetilebilir. Kapsamlı ve sezgisel arayüzü sayesinde ağınız ile ilgili gelişmiş tüm ayarları Keenetic Web Arayüzünden yapabilirsiniz. İstemci cihazınızın web adres satırına my.keenetic.net yazarak kolaylıkla web arayüze erişebilirsiniz. Keenetic cihazınız ile ilgili gelişmiş ve kapsamlı ayarları web arayüzde bulunan arama fonksiyonu ile zahmetsizce bulabilirsiniz. Örneğin; VPN yada Port Yönlendirme ile ilgili bir ayara gitmek istiyorsanız, tek yapmanız gereken arama kısmına yazmaktır. Gelişmiş ayarlarla ilgili faydalı bilgilerin yer aldığı, tamamı Türkçe olarak hazırlanmış destek makalelerine de yine web arayüzden erişebilirsiniz.

Anlık Ağ Trafiği İzleme

Ev ağınızdaki istemci cihazların ne kadar internet tükettiğini anlık olarak gözlemleyebilirsiniz. Bu sayede cihazlarınızın hangisini önceliklendireceğiniz yada hangisine ne tür kısıtlar koyacağınızı kolaylıkla belirleyebilirsiniz.

Gelişmiş özelliği ile ağınızdaki trafiği kategori ve uygulamalara göre de görüntülersiniz. Bu sayede hangi cihazın hangi hizmet veya uygulamaları daha çok kullandığını teşhis eder ve önceliklendirmelerinizi daha kolay yaparsınız.

Trafik Sınıflandırma Motoru

KeeneticOS'de sunulan trafik sınıflandırma motoru ve analizörü ağınızdaki cihazların hangi servisleri hangi seviyelerde kullandığını gözlemlemenize yardımcı olur. Bu akıllı paket yönetimi sayesinde Keenetic cihazınız ağınızı en verimli şekilde yönetirken aynı zamanda size hangi cihazlara hangi sınıflandırmaları yapacağınızla ilgili ipuçları da verir.

Asimetrik Hız Sınırlandırma

Keenetic kablolu ve kablosuz internet cihazlarınız için ayrı ayrı hız sınırlandırmayı destekler. Evinizdeki tüm internet cihazlarının hızlarını indirme ve yükleme olarak ayrı ayrı sınırlandırabilir ve yönetebilirsiniz. Bu sayede ağınızdaki cihazların internet trafiğini nasıl kullanacağına siz karar verirsiniz.

Servis ve Cihaz Önceliklendirme

Keenetic cihazlarda ağdaki cihazların trafiğini istemci cihazın kullandığı uygulamalara göre optimize edebilirsiniz. Örneğin; daha düşük gecikmeye ihtiyacınızın olduğu ses hattınız varsa bu istemci cihazı en öncelikli kategoriye alabilir, daha düşük önceliğe sahip indirme görevleri bulunan NAS cihazları gibi cihazları ise daha düşük sınıfa yerleştirebilirsiniz. Bu sayede ağınızın hızını optimize eder ve ağdaki kesinti ve gecikmeleri azaltırsınız.

Adguard DNS & Yandex DNS & SafeDNS & CloudflareDNS

Ebeveyn Kontrolü & İçerik ve Reklam Engelleme

Keenetic Speedster içerik filtremele ve reklam engelleme özellikleri ile ağ güvenliğinizi ve sevdiklerinizin internette daha keyifli vakit geçirmesini sağlar. Keenetic Speedster'da bileşen olarak sunulan SafeDNS ve Yandex.DNS isteğe bağlı olarak bulut tabanlı KeeneticOS'den indirilebilir. Bu bileşenler sayesinde sevdiklerinizi internetteki zararlı içeriklerden korursunuz. Gelişmiş ebeveyn kontrol denetimleri sayesinde sevdiklerinizi, görmelerinde sakınca olan yetişkin içeriklerden korursunuz. Benzer şekilde AdguardDNS özelliği sayesinde can sıkıcı web reklamlarının tamamının önüne geçersiniz.

KeenDNS: Bulut Tabanlı Uzaktan Kontrol ve Ücretsiz Dinamik DNS Servisi

Keenetic Speedster ve diğer Keenetic cihazlar bulut temelli mimari ve KeeneticOS işletim sistemi ile gelir. Bulut temelli yapısı sayesinde Keenetic cihazlarınızı cihazınızın başında olmadan da dilediğiniz yerden dilediğiniz zaman yönetebilirsiniz. Ücretsiz olarak sunulan SSL sertifikalı KeenDNS servisi ile Keenetic cihazınız için statik bir DNS adresi alabilirsiniz (fatih.keenetic.pro ya da mehmet.keenetic.link gibi) Buna ek olarak ağınızdaki istemci cihazlar için de subdomain'ler atayarak doğrudan NVR, DVR ya da NAS cihazlarınız gibi cihazlarınızın kontrol panellerine ve arayüzlerine erişebilirsiniz (kamera.fatihofis.keenetic.pro ya da nas.fatih.keenetic.link gibi)

İstediğiniz VPN Protokolünü Kullanın

Virtual Private Network (Sanal Özel Ağlar), başka bir ağ üzerinden bir veya daha fazla ağ bağlantısını etkinleştirmeye verilen genel addır. VPN kullanmanın bir sürü farklı nedeni vardır. Bu sebeplerin en yaygını güvenlik ve veri gizliliğidir.

Keenetic'te PPTP/SSTP VPN, L2TP over IPSec (L2TP/IPSec) VPN, Wireguard VPN, OpenVPN, IPSecVPN, GRE/IPIP/EoIP, IPSec Xauth PSK (Virtual IP) gibi VPN protokolleri desteklenmektedir.

OpenVPN & Wireguard VPN

OpenVPN, VPN bağlantısı için en popüler protokollerden biridir. Sanal bir özel ağ oluşturmak veya yerel ağları birbirine bağlamak için kullanılabilir. OpenVPN istemci/sunucu desteği Keenetic yönlendiricilere entegre edilmiştir. Bir OpenVPN bağlantısı yapılandırmak için, 'OpenVPN istemci/sunucu' sistem bileşeninin kurulması gerekir. Bu bileşen ile Keenetic, istemci ve OpenVPN sunucusu olarak kullanılabilir.

Keenetic'te bulunan Wireguard VPN bileşeni benzer şekilde VPN tünelleri oluşturmanıza imkan tanır.

Hangi Dualband Gigabit Routerı Almalısınız?

Keenetic Speedster gibi Keenetic'te hem 2.4GHz bandında hem de 5GHz bandında eş zamanlı yayın yapan ve 1000Mbps GE portlarına sahip yakın özelliklerde Keenetic Viva, Keenetic Giga ve Keenetic Hero DSL modelleri de bulunmaktadır.

* Önemli Not: Keenetic Speedster router cihazıdır. RJ-11 portu bulunmamaktadır. VDSL2/ADSL2+ hatlarınızı Keenetic Speedster ile sonlandıramazsınız. Dualband ve yakın özellikte VDSL/ADSL modem için lütfen Extra DSL ve Hero DSL modellerini inceleyiniz.

Özellik

Speedster*

(KN-3010)

Viva*

(KN-1910)

Giga*

(KN-1010)

Hero DSL

(KN-2410)

Çalışma Modları

Wi-Fi Mesh

Router

Range Extender (Mesafe Genişletici)

Access Point

İstemci (Client)

Wi-Fi Mesh

Router

Range Extender (Mesafe Genişletici)

Access Point

İstemci (Client)

Wi-Fi Mesh

Router

Range Extender (Mesafe Genişletici)

Access Point

İstemci (Client)

VDSL2/ADSL2+ Modem

Wi-Fi Mesh

Router

Range Extender (Mesafe Genişletici)

Access Point

İstemci (Client)

Fiber Desteği

Var

Var

Var

Var

xDSL Modem Özelliği

Yok

Yok

Yok

Var

Wi-Fi Amplifier

(Kablosuz Güçlendirici)

-

-

2.4GHz Kablosuz Hız

300Mbps

400Mbps

400Mbps

400Mbps

5GHz Kablosuz Hız

867Mbps

867Mbps

867Mbps

867Mbps

Kablosuz Sınıfı

AC1200

AC1300

AC1300

AC1300

MU-MIMO

Beamforming

Airtime Fairness

WPS Butonu

Antenler

4x5 dBi (Yönlenebilir)

4x5 dBi (Yönlenebilir)

4x5 dBi (Yönlenebilir)

4x5 dBi (Yönlenebilir)

USB Portu

-

2xUSB2.0

1xUSB3.0;1xUSB2.0

1xUSB3.0;1xUSB2.0

Ethernet Portları

5xGigabit

5xGigabit

5xGigabit;1xCombo SFP

5xGigabit

Wi-Fi Mesh

Fonksiyon Butonu

-

Mod Değiştirme Anahtarı

-

-

-

Keenetic Speedster Teknik Özellikleri

Özellik

Değer

Açıklama

İşlemci (CPU)

MT7621A 880 MHz, dual core

Çift çekirdek işlemci ile güçlü donanım

Hafıza (RAM)

128 MB DDR3

-

Flash Memory, Dual Boot

32 MB

Belirtilen bellek boyutu iki bölüme ayrılmıştır. Her yazılım güncellemesi için bu bölümler arasında Keenetic cihazı değişimler yapar. Böylece, Keenetic güncelleme sırasında güç kaybı yaşasa bile yedek bölümden başlatılabilir.

Wi-Fi Sınıfı

AC1200

2.4GHz, 300Mbps

5GHz, 867Mbps

Wi-Fi Hızı

1200Mbps

2.4GHz, 300Mbps

5GHz, 867Mbps

MU-MIMO

Router cihazın Wi-Fi Spatial Streaming (Uzamsal Akış) ile aynı anda birden çok cihaza veri göndermesini sağlayarak gecikmeleri azaltır ve genel ağ performansını artırır.

Beamforming ve

Airtime Fairness

Beamforming: Wi-Fi sinyal gücünü alıcı cihazlara göre optimize eder, böylece sinyal kalitesini ve iletim hızını artırır.

Airtime Fairness: Genellikle, genel ağ kapasitesi, trafiğe göre cihazlar arasında eşit olarak bölünür. Düşük veri hızına sahip istemciler (eski cihazlar veya kablosuz kapsama alanının ucunda bulunan cihazlar) ağı büyük ölçüde yavaşlatır. Airtime Fairness yönlendirmeyi ve dağıtımı zamana dayalı bir mekanizma olacak şekilde değiştirerek bu negatif etkiyle mücadele eder. Böylece yüksek veri oranlarına sahip cihazlar daha yüksek iletim hızlarından yararlanır.

Antenler

4x5 dBi

Precision baskılı yönlenebilir dipol antenler

Anten Sayısı ve Tipi

4 adet fixed anten

Precision baskılı yönlenebilir dipol antenler

Kablosuz Amplifier

(Sinyal Artırıcı)

-

-

Ethernet Portları

5 Adet

-

Ethernet Port Hızı

1000Mbps (Gigabit)

Keenetic'te bulunan ethernet portları yönetilebilir portlardır. İhtiyaca göre LAN veya WAN için yapılandırılabilir. Ethernet portları üzerinden fiber internetlerinizi sonlandırabilirsiniz.

WPS/Wi-Fi Butonu

WPS butonu sayesinde ağınıza bağlanmak isteyen Windows ve Android cihazları şifre olmadan kolayca ağınıza bağlayın.

FN Fonksiyonu Butonu

-

-

3G/4G/LTE Desteği

-

-

DSL Desteği

-

-

Farklı Çalışma Mod Desteği

Wi-Fi Mesh (diğer Keenetic cihazlar ile), Access Point, Mesafe Genişletici (Repeater/Range Extender) ve İstemci (Client) modları

Donanımsal Mod Değiştirme Anahtarı sayesinde modlar arasında kolay geçiş.

IPoE/PPPoE routing

95 Mbit/s'ye kadar

-

L2TP/PPTP routing

95 Mbit/s'ye kadar

-

IPoE

-

PPPoE

-

PPTP

-

L2TP

-

802.1x

-

Birden çok PPP tünelleri

-

PAP/CHAP/MS-CHAP/MS-CHAP v2

-

MPPE (Auto/40/56/128)

-

VLAN IEEE 802.1Q

-

Yönlendirme (Routing) tablosu (DHCP/Manuel)

-

Link Duo

PPPoE/PPTP/L2TP kimlik doğrulama ile internet'e ve İSS'nin (İnternet Servis Sağlayıcı) iç ağına eşzamanlı olarak bağlanabilirsiniz

IntelliQoS

-

DHCP (istemci/sunucu)

-

IPv6 Dual Stack

-

NAT

Birden çok harici IP destekleyen tam özellikli NAT; ağ arayüzü rollerinin atanması.

IGMP

-

UPnP

-

Manuel Port Yönlendirme

-

VPN Passthrough

-

DoS Ataklarından Koruyan

SPI Firewall (Güvenlik Duvarı)

-

Ping Denetleyicisi

-

WEP/WPA-PSK/WPA2-PSK/WPA3 ve OWE ile Gelişmiş Ağ Güvenliği

En güncel WPA3 ve OWE kablosuz güvenlik protokolleri sayesinde kablosuz ağınız her zaman güvendedir.

Misafir Wi-Fi Ağı Desteği

-

MAC Adresi ile Ağ Erişim Kontrolü

-

Wi-Fi Multimedia (WMM)

-

Android ve iOS için mobil uygulama

Hızlı kurulum ve uzaktan ağ yönetimi sağlar. Bulut temelli mimarisi sayesinde ağınızı internete bağlı olduğunuz heryerden yönetmenize imkan tanır.

Transmission Torrent İstemcisi

-

-

Dosya Sunucusu

Ev ağında dosya paylaşmak için Keenetic cihazınıza bir USB sürücü takın. Desteklenen biçimler şunlardır:

FAT/FAT32/EXT2/EXT3/NTFS/HFS+

DLNA Sunucusu

-

-

UDP - HTTP Proxy

Multicast stream (oynatma) desteklemeyen cihazlarda IPTV hizmeti için

FTP Sunucusu

-

-

Yazıcı Sunucusu

-

-

IPsec VPN (istemci/sunucu)

-

PPTP VPN sunucu

VPN sunucu, ev ağınıza İnternet üzerinden güvenli bir şekilde erişmenizi sağlar.

Yandex.DNS İnternet Filtresi

Ön yüklemeyle gelen Yandex.DNS İnternet filtresi ev ağınızı zararlı web sayfalarından, bot ağlarından ve diğer tehditlerden korur.

SafeDNS Ebeveyn Kontrolü

Bulut hizmeti üzerinden çalışan SafeDNS İnternet filtresi, ev ağınızdaki cihazların çevrimiçi etkinliklerini izlemenize, onları istenmeyen çevrimiçi hizmetler, web siteleri ve hatta arama sonuçlarından korumanıza olanak sağlar.

Dinamik DNS İstemcisi

No-IP, DNS Master, DynDNS servisleri desteklenmektedir. Dilerseniz kendi dinamik DNS servisiniz manuel olarak da yapılandırabilirsiniz.

AdGuard Reklam Engelleyici

Tüm ev ağı cihazlarınızı can sıkıcı reklamlardan korur.

Cihaz Boyutları

159mm x 110mm x 29mm

Anten hariç.

Cihaz Ağırlığı

296gr

-

Çalışma Sıcaklığı

0 – 40°C

-

Nem

%20 – %95

Yoğuşmasız

Güç Giriş Gerilimi

100-240V

50/60 Hz

Seviye VI enerji tasarruflu 100-240 Switching Güç Adaptörü; Enerji tasarrufu yanı sıra, elektrik voltaj düşmesi gibi dalgalanmalara karşı cihazın kararlı çalışmasını sağlar.Özellik Detayları
Marka Keenetic
Kablosuz Bağlantı Hızı 1200 Mbps
Ethernet Çıkışı 5 Port ve Üzeri
Anten Sayısı 4
3G/4G Desteği Var
EAN Kodu
Üretici Kodu KN-3010-01EN
SKU Kodu TET13811072887
Yükleniyor...
Yükleniyor...