Keenetic Extra DSL AC1200 VDSL2/ADSL2+ Kablosuz Modem + Router (KN-2111-01TR)

Kargo Ücreti 89,00 TL
Bu ürün geçici olarak temin edilemiyor.

Keenetic Extra DSL AC1200 4x5dBi Cloud VPN WPA3 Amplifier

Keenetic Türkiye Distribütörü Garantili

Keenetic Extra DSL

KN-2111-01TR

AC1200 4x5dBi, Cloud, Mobil Uygulama VPN, KeenDNS, WPA3, Amplifier Torrent

Medya Sunucusu (DLNA), Ebeveyn Kontrolü, Adguard, QoS, USB, 4xFE

VDSL2/ADSL2+ Fiber Mesh WiFi Modem Router

Ev ve iş yeriniz için fark yaratan benzersiz kablosuz bağlantı, üstün yazılım nitelikleri ile premium KEENETIC Extra DSL burada!

Güçlü Donanım

Keenetic Extra DSL 900MHz çift sanal çekirdekli işlemci ile tüm ağ görevleri için güçlü bir performans sunar. Keenetic Extra DSL'de bulunan 128MB DDR3 RAM ve 128MB Flash hafıza sayesinde kablosuz ağ performansınız en üst seviyeye çıkar. Keenetic'te sunulan Dual Image özelliği sayesinde Flash hafızası iki bölüme ayrılarak temel yazılım yedek olarak saklanır. Bu sayede yazılım güncellemesi sırasında yaşacağınız olumsuz durumlarda cihaz yazılım yedekliliği sağlayarak çalışmasına devam eder.

Keenetic Extra DSL'de bulunan 4 adet amplifier sayesinde kablosuz ağ sinyalleri router cihaza yükseltilerek alınır ve gönderilir. Kablosuz güçlendirici olarak çalışan wireless amplifierlar sayesinde kablosuz ağ performansınız router cihazı yormadan CE standartlarında en üst seviyeye çıkarılır. Keenetic Extra DSL'de bulunan 4 adet 5 dBi gücünde yönlenebilir harici anten ile antenlerinizin yönünü dilediğiniz gibi ayarlayabilir, bu sayede ağınızı ölü noktalar kalmayacak şekilde düzenleyebilirsiniz.

4 adet hem yerel alan ağı (LAN) hem de internet geniş alan ağı (WAN) olarak ayarlanabilen akıllı portları sayesinde hem genişbant internetlerinizi sonlandırabilir, hem de kablolu ağ cihazlarınızı bağlayabilirsiniz.

1 adet USB2.0 portu sayesinde KeeneticOS'te USB ile ilgili sunulan bileşenleri kullanabilir ve yazıcı yada FTP sunucusu olarak kullanabilirsiniz. Seviye VI enerji tasarruflu 100-240 Switching Güç Adaptörü; Enerji tasarrufu yanı sıra, elektrik voltaj düşmesi gibi dalgalanmalara karşı cihazın kararlı çalışmasını sağlar.

Fark Yaratan Kablosuz Kapsama & Keenetic Wi-Fi Mesh Sistemi

Gelişmiş bir Wi-Fi ağı teknolojik evlerin vazgeçilmezlerinden biri. Keenetic Extra DSL, kesintisiz, güvenli ve hızlı kablosuz iletişimi evinizin her odasına yüksek kalitede ulaştırır. Ev veya ofisinizdeki alanın büyüklüğüne göre, dilerseniz bir adet Keenetic cihaz ile başlayabilir ve artan ihtiyaçlarınıza göre kablosuz ağınızı genişletmek ve hızlandırmak için yeni Keenetic kablosuz router cihazlar ekleyebilirsiniz. Bu sayede, birden fazla kablosuz ağ noktasını (access point) ücretsiz mobil uygulama yada web arayüz üzerinden tek bir yerden kurabilir ve yönetebilirsiniz. İleride alacağınız tüm Keenetic cihazlarınızı da mevcut Whole Home Wi-Fi sistemine kolaylıkla dahil edebilirsiniz. Keenetic Whole Home Wi-Fi Mesh Sistemi, ihtiyacınıza göre mevcut ethernet kablo bağlantıları üzerinden veya MESH kablosuz ağ üzerinden ayarlanabilir, performans optimizasyonu yapılabilir. Multi Node Keenetic Whole Home Wi-Fi Mesh Sistemi, evinizin boyutundan yada yapısından bağımsız, her durumda kesintisiz Wi-Fi roaming-dolaşımı olanağı sağlar.

Keenetic Whole Home Wi-Fi Mesh Sistemi özelliği sayesinde tüm Keenetic cihazlar diğer Keenetic cihazlar ile Wi-Fi Kablosuz Mesh olarak çalışır. Bu sayede tek bir Wi-Fi adı ve şifresi ile tüm ev yada ofisinizde kesintisiz ağ ve internet bağlantısı sağlarsınız. Bandsteering, IEEE 802.11k/v/r ve diğer kablosuz protokol destekleri sayesinde eviniz yada ofisinizde dolaşım halinde iken bile internet erişiminiz kesintisiz sağlanır.

Hem Modem Hem Wi-Fi Mesh

Keenetic Extra DSL kullanıcılarına gelişmiş ve sorunsuz bir kablosuz ağ sunuyor. Sahip olduğu 802.11k/v/r protokolleri sayesinde Keenetic Extra DSL diğer tüm Keenetic ürünleri ile birlikte Wi-Fi Mesh olarak çalışabilir. Bu özelliği ile ev ve işletmeler için uygun fiyatlı Wi-Fi mesh sistemleri oluşturulmasına imkan tanır. Örneğin, Extra DSL cihazının yanına Keenetic Air’ı Wi-Fi mesh sisteminize dahil edebilir. Tek bir yerden kolayca ağınızı yönetir ve kesintisiz internet bağlantısı sağlarsınız. Eğer hattınız VDSL yada ADSL ise Wi-Fi Mesh sistemi ile kullanabilmek için ek modem almanız gerekmeden Extra DSL cihazınızı Wi-Fi Mesh sisteminizin kontrolör cihazı olarak kullanabilirsiniz.

Farklı Ağ Senaryoları için Farklı Modlarda Çalışma

Keenetic Extra DSL ve tüm Keenetic cihazlar router, mesafe genişletici (range extender), access point ve client (istemci) modlarında çalışmayı destekler. Sunmuş olduğu bu esneklik sayesinde farklı modlarda geçiş yaparak cihazınızı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Cloud (Bulut) Temelli KeeneticOS Yazılımı

Keenetic Extra DSL ve diğer tüm Keenetic cihazlar bulut temelli KeeneticOS yazılımı ile gelir. Üstün donanım özelliklerine ek olarak KeeneticOS kullanıcılara esnek ve güncel yazılım sunar. Periyodik olarak yayınlanan otomatik yazılım ve güvenlik güncellemeleri ile ev ağınız sürekli güncel kalır. Siz günlük işlerinize odaklanırken güvenliğinizi Keenetic düşünür.

Bulut yapısı sayesinde KeeneticOS kullanıcılara esnek bir yazılım imkanı sunar. Ağınızda ihtiyaç duyacağınız bileşenleri Keenetic Extra DSL cihazınıza ekleyebileceğiniz gibi, kullanmadığınız bileşeni cihazınızdan çıkarabilirsiniz. Bu sayede Keenetic Extra DSL sadece ihtiyaç duyduğunuz ağ görevlerine odaklanır. Örneğin; işyerinizdeki ağınızda misafirlerinize güvenli bir internet hizmeti sunmak istiyorsanız, captive portal bileşenini aktif hale getirebilir, VPN kullanmak istemiyorsanız devre dışı bırakabilirsiniz. Benzer şekilde ev ağınızda internet reklamlarını Adguard bileşeni ile engelleyebilir, SafeDNS içerik kontrolü ile çocuklarınızın güvenle internete bağlanmasını sağlayabilirsiniz.

KeeneticOS işletim sisteminde sunulan bazı opsiyonel bileşenler şunlardır*:

 • Ağ hızlandırıcı motoru: Cihazınızın routing performansını geliştirir.
 • AdGuard DNS: AdguardDNS servisi sayesinde ev yada ofis ağınızdaki can sıkıcı online reklamların önüne geçer.
 • SafeDNS: 3.parti SafeDNS servisi ile gelişmiş ebeveyn kontrolü ve içerik yönetimi sağlar.
 • 802.1x İstemci: Ethernet ağları üzerinden oturum açma/şifre tabanlı kimlik doğrulama desteği sağlar.
 • PPTP VPN Sunucu: PPTP kullanarak ev ağı cihazlarına bağlanmanıza izin verir.
 • SSTP VPN Sunucu: SSTP kullanarak ev ağı cihazlarına bağlanmanıza izin verir.
 • L2TP/IPSec VPN Sunucu: L2TP/IPsec PSK kullanarak ev ağı cihazlarına bağlanmanıza izin verir.
 • OpenVPN İstemci: OpenVPN tünelleri yaratmanıza imkan tanır.
 • IP-IP Tünelleme: IP-over-IP tünelleri yaratmanıza imkan tanır.
 • Wireguard VPN: Wireguard tünelleri oluşturulmasına imkan tanır.
 • Trafik sınıflandırma motoru ve IntelliQoS: Dinamik internet bağlantısı bant genişliği dağıtma sistemi.
 • SNMP Sunucu: Uzaktan cihazdaki istatistikleri toplamak için izin verir.
 • Captive Portal: SMS kimlik doğrulama ile açık wifi ağı oluşturmanıza imkan tanıyan uygulama.
 • Paket Yakalama (Packet Capture): Yönlendirici arayüzlerinde ağ trafiğini yakalamaya izin verir.
 • Dosya paylaşımı (Apple Dosya Protokolü -AFP- ve Time Machine): Time Machine yedekleme desteği de dahil olmak üzere USB sürücüleri AFP özellikli cihazla paylaşmanıza izin verir.
 • Medya Sunucu: Bu cihazın USB sürücüde depolanan içeriği ağa bağlı dijital ortam yürütücülere aktarmasına izin verir.
 • İndirme Merkezi: Bağımsız hafif web arayüzü sağlayan BitTorrent ağlarında dosya paylaşmanıza izin verir.
 • FTP Sunucu: FTP protokolü üzerinden dosya paylaşımına izin verir.
 • Open Package Desteği: OPKG'ye dayanan hafif paket yönetim sistemi.

* Bileşen seçenekleri cihazda bulunan donanımlara göre farklılık gösterir.

Kendi Kişisel Bulutunuz

Keenetic bulut temelli yapısı, gelişmiş KeeneticOS yazılımı ve Webdav sunucu desteği sayesinde kendi kişisel bulutunuzu oluşturmanıza imkan tanır. USB portuna takacağınız herhangi bir USB sürücüne ve dosyalarınıza istediğiniz yerden erişebilir, dosya alıp gönderebilirsiniz. Mobil cihazınıza kuracağınız dosya tarayıcı programlar sayesinde mobil aygıtınızdaki dosyalarınızı Keenetic'inize bağlı USB sürücüye doğrudan aktarabildiğiniz gibi USB sürücüdeki dosyalarınıza da mobil cihazlarınızdan erişebilirsiniz. Mobil cihazlarınızdan 3. parti olarak sunulan ES File Explorer ya da benzeri bir uygumayı, laptop ya da bilgisayarınızdan Windows 10 Explorer ya da WinSCP gibi bir uygulamayı kullanarak istediğiniz yerden dosyalarınıza erişebilir ve yönetebilirsiniz. Kullanıdığınız uygulamanın Webdav protokolünü destekliyor olması yeterlidir. Keenetic'in sunmuş olduğu bu özellik sayesinde ağ veri depolama cihazının yapabildiği görevlerin birçoğunu kolaylıkla yapabilir ve NAS cihazı için yatırım yapmak zorunda kalmazsınız.

Kablosuz Güçlendirici (Wireless Amplifier)

Keenetic Extra DSL, sahip olduğu 4 adet 5 dBi yüksek kazançlı harici antene ek olarak 4 adet Wi-Fi güçlendiriciye (amplifier) sahiptir. Bu sayede, ev yada ofisinizde kullandığınız mobil cihazlarınızdan gelen zayıf sinyaller modem cihazınıza güçlendirilerek alınır. Wi-Fi kablosuz güçlendiriciler sayesinde evde yada ofiste kullandığınız mobil cihazların sinyalleri zayıf olsa bile Keenetic Extra DSL sayesinde çok daha verimli bir kablosuz ağa sahip olursunuz.

Servis Önceliklendirme

Keenetic’te ağa bağlı her cihaz için servis sınıflandırması yapabilirsiniz. Bu sayede ağda önceliğe ihtiyacı olan cihazınızı daha az öncelikli cihazların önüne alabilirsiniz. Örneğin; eğer online oyun oynuyorsanız oyun oynadığınız istemci cihazınız için ilgili servis kuyruğunu seçebilir veya Netflix, Youtube gibi servisleri kullandığınız akıllı TV’niz için ilgili servis sınıflandırmasını seçebilirsiniz.

Yedeklenebilir Güvenilir İnternet

Keenetic Extra DSL bağlantı modelinden bağımsız olarak, size aynı anda birden fazla İnternet Servis Sağlayıcıdan yararlanma olanağı sağlar. Temel DSL bağlantınıza ek olarak, Metro Ethernet, Fiber Ethernet, Wi-Fi veya 3G/4G bağlantılarının her birini dilediğiniz gibi kullanabilir ve önceliklendirebilirsiniz. Keenetic Extra DSL ile ek internet bağlantılarını dilerseniz ana internet bağlantınız kesildiğinde yedek internet bağlantısı olarak, dilerseniz ana bağlantınızın yanında eş zamanlı olarak yük paylaşımı amacıyla kullanabilirsiniz. Örneğin; Keenetic cihazınızda temel servis sağlayıcınız size DSL hizmet sağlıyor ise, USB portu üzerinden bağlayacağınız uyumlu 3G/4G dongle ile 3G/4G hattınızı yedek bağlantı olarak kullanabilir ve internet kesintilerinin önüne geçersiniz. Ya da 3G/4G bağlantınızı ağınızdaki kullanıcılara temel bağlantınızın yanında eş zamanlı aktif hale getirir ve yük paylaşımı sağlayarak evinizde yada ofisinizde daha hızlı bir internet bağlantısı sunarsınız. Akıllı eviniz yada ofisinizdeki internet erişiminiz 7/24 devam eder.

Siber Tehditlere Karşı Güçlü Koruma

Keenetic Extra DSL, üst düzey güvenlik ön ayarlarıyla sunulur. Keenetic Extra DSL 'de iletişim, bankacılık seviyesindeki dijital HTTPS sertifikalı korumayla sağlanır. Aynı zamanda Keenetic Extra DSL ev yada ofis ağınızda gelişmiş segmentasyon sağlar. Akıllı ev ve IoT cihazlarının birbirleriyle veya diğer ev ağı cihazlarıyla haberleşmesinin önüne geçerek ev yada ofis ağınızda dışarıdan gelecek tehditlere karşı tam koruma sağlar. Keenetic mühendisleri tarafından sunulan düzenli güvenlik ve yazılım güncellemeleri ile ağınız gelecekteki tehditlere karşı da koruma altındadır. Keenetic Extra DSL cihazınız otomatik güncelleştirme özelliği açıldığında periyodik olarak bulut üzerinden yazılım güncellemelerini alarak ağınızın güvenliğini hep en üst seviyede tutar.

WPA3 & OWE Kablosuz Güvenlik

Keenetic, tüm ürünlerinde WPA3 en yeni kablosuz güvenlik protokolünü destekleyen Türkiye'deki ilk firmadır. Keenetic Extra DSL'in sunduğu WPA3 kablosuz güvenlik sayesinde ev yada işyerindeki kablosuz ağınız en yüksek güvenlik seviyesine ulaşmış olur. Keenetic Extra DSL cihazınız WEP, WPA-PSK, WPA2-PSK, WPA-PSK + WPA2-PSK, WPA2-PSK + WPA3-PSK, WPA3-PSK ve OWE kablosuz güvenlik protokollerinin tamamını desteklemektedir.

Akıllı Ev ve IoT (Nesnelerin İnterneti)

Keenetic Extra DSL bugünden geleceğin akıllı evlerinin ihtiyacı olan güvenlik, yüksek hız ve geniş kapsama alanı gibi tüm ihtiyaçlarını karşılar. Herhangi bir akıllı ev cihazı internete bağlandığında, virüs ve diğer zararlı casus yazılımlar tarafından zarar görebilir. Bu gibi durumlar ağınızın istenmeyen kişiler yada yazılımlar tarafından ele geçirilmesine sebep olabilir. Keenetic Extra DSL ve diğer Keenetic cihazlarının güzel yanı, evinizde kullandığınız ve hiçbir koruması olmayan Akıllı TV gibi cihazlarınızı güvenliği yüksek cihaz seviyesine taşımasıdır. Keenetic Extra DSL internet cihazlarının güvenle bağlanmalarını sağlarken izinsiz erişimlerin de önüne geçer. Benzersiz ağ segmentasyonu ve bulut temelli siber saldırı önleyici özelliği akıllı evinizi aynı zamanda güvenli hale getirir.

Tüm Ofis ve Ev Ağınız için Tasarlandı

Keenetic Extra DSL ve sahip olduğu Whole Home Wi-Fi Mesh özelliği ile çok noktalı (multi-node) merkezi yönetimli kablosuz ağa, çoklu WAN (Multi-WAN - aynı anda birden fazla servis sağlayıcı çalıştırabilme) özellikleri ile yedekli çalışma özelliğine, işletme sınıfı diğer özellik ve cihaz bileşenlerine uygun fiyatlarla sahip olun. Keenetic Extra DSL KOBİ, Ev-ofis, otel, restoran, zincir mağaza ve şubeler, sağlık poliklinikleri, bölge ofisleri, çağrı merkezleri gibi 7/24 hizmet veren, sürekli internet bağlantısı gerektiren eczane, sağlık ve ulaşım birimleri gibi yüzlerce farklı işletme için mükemmel çözümler sunar:

 • Kesintisiz işletme-sınıfı (business-class) bağlantı, dahili internet yedekleme ve yük dengeleme;
 • Ofis çalışanları için yüksek verimlilik, siber tehditler ve diğer zararlı yazılımlara karşı ileri derece koruma;
 • VPN ile güvenli bağlantı: bölge ofisleri, sahadan (mobil) yada evden çalışanlar için güvenli VPN erişimi;
 • Yüksek ağ segmentasyonu ile ofis dışına özel bilgilerin çıkması engellenir. İlgisiz birimlerin ofis kaynak dosyalarına erişimi engellenir;
 • Dahili hotspot ve Captive Portal özellikleri sayesinde, işletmeler kendilerine ziyarete gelen müşterilerine güvenli internet erişimi sağlarken aynı zamanda satışlarını artırma imkanı sağlanır.

Kullanıcı Dostu Mobil Uygulama

Keenetic Extra DSL Keenetic mobil uygulaması ile eşleştirildiğinde, gelişmiş bulut (cloud) teknolojisi sayesinde ev ağınızı dünyanın her yerinden yönetebilirsiniz. Uygulama sayesinde Keenetic Cloud hesabınıza eklediğiniz tüm Whole Home Wi-Fi Mesh cihazlarınızı da merkezi olarak, tek bir yerden yönetebilirsiniz. Ücretsiz olarak sunulan Keenetic mobil uygulaması ile cihazınızın altında bulunan karekodu (QR kod) okutur ardından İnternet Servis Sağlayıcıdan aldığınız bilgileri girersiniz. İnternet bağlantınızı dakikalar içinde hızlıca gerçekleştirirsiniz. İlk kurulum aşamasından sonra, mobil uygulama üzerinden ağınıza bağlı cihazları görebilir, misafirleriniz veya ziyaretçileriniz için özel Wi-Fi ağı tanımlayabilirsiniz. Aile üyelerinizin internet kullanımlarını cihaz bazlı olarak tanımlayabilir, internet aktivitelerini kontrol edebilirsiniz. Tüm bu özellikleri ile Keenetic mobil uygulaması ev ağınızın yönetimini size bırakır. Keenetic mobil uygulamasını Google Play ya da App Store'dan ücretsiz indirebilirsiniz.

Sezgisel ve Kolay Web Arayüz

Keenetic Extra DSL ve diğer Keenetic modelleri mobil uygulamadan yönetilebildiği gibi, komut satırı ve web arayüzden de yönetilebilir. Kapsamlı ve sezgisel arayüzü sayesinde ağınız ile ilgili gelişmiş tüm ayarları Keenetic Web Arayüzünden yapabilirsiniz. İstemci cihazınızın web adres satırına my.keenetic.net yazarak kolaylıkla web arayüze erişebilirsiniz. Keenetic cihazınız ile ilgili gelişmiş ve kapsamlı ayarları web arayüzde bulunan arama fonksiyonu ile zahmetsizce bulabilirsiniz. Örneğin; VPN yada Port Yönlendirme ile ilgili bir ayara gitmek istiyorsanız, tek yapmanız gereken arama kısmına yazmaktır. Gelişmiş ayarlarla ilgili faydalı bilgilerin yer aldığı, tamamı Türkçe olarak hazırlanmış destek makalelerine de yine web arayüzden erişebilirsiniz.

SNR Margin Yapılandırması

Keenetic Extra DSL, VDSL ya da ADSL hattınızla ilgili SNR margin ayarlarını yapılandırmanıza imkan tanır. SNR margin ayarlarını yapılandırarak hattınızın kararlılığını ve hızını iyileştirebilirsiniz.

Anlık Ağ Trafiği İzleme

Ev ağınızdaki istemci cihazların ne kadar internet tükettiğini anlık olarak gözlemleyebilirsiniz. Bu sayede cihazlarınızın hangisini önceliklendireceğiniz yada hangisine ne tür kısıtlar koyacağınızı kolaylıkla belirleyebilirsiniz.

Asimetrik Hız Sınırlandırma

Keenetic kablolu ve kablosuz internet cihazlarınız için ayrı ayrı hız sınırlandırmayı destekler. Evinizdeki tüm internet cihazlarının hızlarını indirme ve yükleme olarak ayrı ayrı sınırlandırabilir ve yönetebilirsiniz. Bu sayede ağınızdaki cihazların internet trafiğini nasıl kullanacağına siz karar verirsiniz.

Torrent Uygulaması ve Medya Sunucu (DLNA)

KeeneticOS işletim sisteminde bileşen olarak sunulan İndirme Merkezi (Torrent) sayesinde hiç bilgisayarınızı açmaya gerek kalmadan torrent üzerinden dosyalarınızı indirip yükleyebilirsiniz.

Medya sunucu bileşeni sayesinde USB belleğinizde bulunan içerikleri ağınıza bağlı medya cihazlarınızda kolaylıkla oynatabilirsiniz.*

* Bu özelliğin kullanılabilmesi için Keenetic cihazınızda USB portu bulunmalıdır.

Fonksiyon Butonu ve Göstergesi

Keenetic Extra DSL bir adet fonksiyon (FN) butonu ve LED göstergesi ile gelir. Yapılandırılabilir fonksiyon butonuna web arayüzden farklı görevler atayabilirsiniz. Örneğin; yazılım güncellemesi mevcut olduğunda cihazınızın FN LED göstergesinin yanmasını sağlayarak güncelleme yapabilirsiniz.

Adguard DNS & Yandex DNS & SafeDNS & Cloudflare DNS Ebeveyn Kontrolü & İçerik ve Reklam Engelleme

Keenetic Extra DSL içerik filtremele ve reklam engelleme özellikleri ile ağ güvenliğinizi ve sevdiklerinizin internette daha keyifli vakit geçirmesini sağlar. Keenetic Extra DSL'de bileşen olarak sunulan SafeDNS ve Yandex.DNS isteğe bağlı olarak bulut tabanlı KeeneticOS'den indirilebilir. Bu bileşenler sayesinde sevdiklerinizi internetteki zararlı içeriklerden korursunuz. Gelişmiş ebeveyn kontrol denetimleri sayesinde sevdiklerinizi, görmelerinde sakınca olan yetişkin içeriklerden korursunuz. Benzer şekilde AdguardDNS özelliği sayesinde can sıkıcı web reklamlarının tamamının önüne geçersiniz.

KeenDNS: Bulut Tabanlı Uzaktan Kontrol ve Ücretsiz Dinamik DNS Servisi

Keentic Extra DSL ve diğer Keenetic cihazlar bulut temelli mimari ve KeeneticOS işletim sistemi ile gelir. Bulut temelli yapısı sayesinde Keenetic cihazlarınızı cihazınızın başında olmadan da dilediğiniz yerden dilediğiniz zaman yönetebilirsiniz. Ücretsiz olarak sunulan SSL sertifikalı KeenDNS servisi ile Keenetic cihazınız için statik bir DNS adresi alabilirsiniz (fatih.keenetic.pro ya da mehmet.keenetic.link gibi) Buna ek olarak ağınızdaki istemci cihazlar için de subdomain'ler atayarak doğrudan NVR, DVR ya da NAS cihazlarınız gibi cihazlarınızın kontrol panellerine ve arayüzlerine erişebilirsiniz (kamera.fatihofis.keenetic.pro ya da nas.fatih.keenetic.link gibi)

OPKG Paket Yöneticisi

Keenetic Extra DSL ile OPKG paket yöneticisi kullanabilirsiniz. Keenetic’inizin yetenekleri genişletmek amacıyla OpenWRT üçüncü şahıs yazılım paketleri kurulumu yapmanıza imkan tanır.

OpenVPN & Wireguard VPN

OpenVPN, VPN bağlantısı için en popüler protokollerden biridir. Sanal bir özel ağ oluşturmak veya yerel ağları birbirine bağlamak için kullanılabilir. OpenVPN istemci/sunucu desteği Keenetic yönlendiricilere entegre edilmiştir. Bir OpenVPN bağlantısı yapılandırmak için, 'OpenVPN istemci/sunucu' sistem bileşeninin kurulması gerekir. Bu bileşen ile Keenetic, istemci ve OpenVPN sunucusu olarak kullanılabilir.

Keenetic'te bulunan Wireguard VPN bileşeni benzer şekilde VPN tünelleri oluşturmanıza imkan tanır.

Hangi VDSL2/ADSL2+ Modemi Almalısınız?

Özellik

Omni DSL

(KN-2011)

Extra DSL

(KN-2111)

Hero DSL

(KN-2410)

Peak DSL

(KN-2510)

SNR Margin Yapılandırma ve DSL Hat Raporlama

Var

Var

Var

Var

VDSL Profilleri

8a, 8b, 8c, 8d, 12a, 12b, 17a, 30a

8a, 8b, 8c, 8d, 12a, 12b, 17a, 30a

8a, 8b, 8c, 8d, 12a, 12b, 17a, 30a, 35b

8a, 8b, 8c, 8d, 12a, 12b, 17a, 30a, 35b

İşlemci Hızı

700Mhz

900Mhz

900Mhz, dual core

900Mhz, dual core

Kablosuz Sınıfı

N300

AC1200

AC1300

AC2600

2.4GHz Kablosuz Hız

300Mbps

300Mbps

400Mbps

867Mbps

5GHz Kablosuz Hız

-

867Mbps

867Mbps

1733Mbps

Ethernet Portu

4 Adet

4 Adet

5 Adet

9 Adet

Ethernet Port Hızları

10/100 Mbps

Fast Ethernet

10/100 Mbps

Fast Ethernet

10/100/1000 Mbps Gigabit Ethernet

10/100/1000 Mbps Gigabit Ethernet

Fonksiyon ve WPS Butonu

Var

Var

Var, 2 adet

Var, 2 adet

Antenler

2x5 dBi

(Yönlenebilir)

4x5 dBi

(Yönlenebilir)

4x5 dBi

(Yönlenebilir)

4x5 dBi

(Yönlenebilir ve değiştirilebilir)

Wireless Amplifier Sayısı (Kablosuz Güçlendirici)

2

4

2

8

USB Portu

1 x USB2.0

1 x USB2.0

1 x USB2.0

1 x USB3.0

1 x USB2.0

1 x USB3.0

Wi-Fi Mesh Sistemi

Var

Var

Var

Var

MIMO

2x2 MIMO

2x2 MIMO

2x2 MU-MIMO

4x4 MU-MIMO

Airtime Fairness

-

-

Var

Var

Beamforming

-

-

Var

Var

Hangi Dualband Routerı Almalısınız?

Keenetic Extra DSL gibi Keenetic'te hem 2.4GHz bandında hem de 5GHz bandında eş zamanlı yayın yapan ve 100Mbps FE portlarına sahip Keenetic City, Keenetic Air ve Keenetic Extra modelleri de bulunmaktadır.

* Önemli Not: Keenetic City, Keenetic Air ve Keenetic Extra cihazlar router cihazlardır. RJ-11 portu bulunmamaktadır. VDSL2/ADSL2+ hatlarınızı Keenetic City, Keenetic Air ve Keenetic Extra cihazlarında sonlandıramazsınız.

Özellik

City*

(KN-1510)

Air*

(KN-1610)

Extra*

(KN-1710)

Extra DSL

(KN-2111)

Çalışma Modları

Wi-Fi Mesh

Router

Range Extender (Mesafe Genişletici)

Access Point

İstemci (Client)

Wi-Fi Mesh

Router

Range Extender (Mesafe Genişletici)

Access Point

İstemci (Client)

Wi-Fi Mesh

Router

Range Extender (Mesafe Genişletici)

Access Point

İstemci (Client)

VDSL2/ADSL2+ Modem

Wi-Fi Mesh

Router

Range Extender (Mesafe Genişletici)

Access Point

İstemci (Client)

Fiber Desteği

Var

Var

Var

Var

xDSL Modem Özelliği

Yok

Yok

Yok

Var

Wi-Fi Amplifier

(Kablosuz Güçlendirici)

Yok

Yok

Var

Var

2.4GHz Kablosuz Hız

300Mbps

300Mbps

300Mbps

300Mbps

5GHz Kablosuz Hız

433Mbps

867Mbps

867Mbps

867Mbps

WPS Butonu

Var

Var

Var

Var

Antenler

3x5 dBi (Yönlenebilir)

4x5 dBi (Yönlenebilir)

4x5 dBi (Yönlenebilir)

4x5 dBi (Yönlenebilir)

USB Portu

Yok

Yok

Var

Var

Ethernet Port Sayısı

4

5

5

4

Wi-Fi Mesh

Var

Var

Var

Var

Fonksiyon Butonu

Yok

Yok

Var

Var

Mod Değiştirme Anahtarı

Yok

Var

Yok

Yok

Keenetic Extra DSL Teknik Özellikleri

Özellik

Değer

Açıklama

İşlemci (CPU)

EN7513T 900 MHz

-

Hafıza (RAM)

128 MB DDR3

-

Flash Memory, Dual Boot

128 MB

Belirtilen bellek boyutu iki bölüme ayrılmıştır. Her yazılım güncellemesi için bu bölümler arasında Keenetic cihazı değişimler yapar. Böylece, Keenetic güncelleme sırasında güç kaybı yaşasa bile yedek bölümden başlatılabilir.

Wi-Fi Sınıfı

AC1200

2.4GHz, 300Mbps

5GHz, 867Mbps

Wi-Fi Hızı

1200Mbps

2.4GHz, 300Mbps

5GHz, 867Mbps

Antenler

4x5 dBi

Precision baskılı yönlenebilir dipol antenler

Anten Sayısı ve Tipi

4 adet fixed anten

Precision baskılı yönlenebilir dipol antenler

Kablosuz Amplifier

(Sinyal Artırıcı)

Var

(4 adet)

4 amplifier ile zayıf kablosuz sinyalleri en iyi seviyede alınır.

Ethernet Portları

4 Adet

-

Ethernet Port Hızı

100Mbps

-

WPS/Wi-Fi Butonu

Var

WPS butonu sayesinde ağınıza bağlanmak isteyen Windows ve Android cihazları şifre olmadan kolayca ağınıza bağlayın.

FN Fonksiyonu Butonu

Var

Cihaz ayarlar sayfasından farklı ağ görevleri atayabildiğiniz, yapılandırılabilir fonksiyon butonu.

3G/4G/LTE Desteği

Var

Uyumlu USB modem ile. Uyumlu cihaz listesi için keenetic.com.tr'yi ziyaret edin.

DSL Desteği

Var

Sahip olduğu VDSL profilleri sayesinde Keenetic Extra DSL ve Keenetic Omni DSL 200Mbps'ye kadar xDSL hatları desteklemektedir.

Farklı Çalışma Mod Desteği

Var

Wi-Fi Mesh (diğer Keenetic cihazlar ile), Access Point, Mesafe Genişletici (Repeater/Range Extender) ve İstemci (Client) modları

IPoE/PPPoE routing

95 Mbit/s'ye kadar

-

L2TP/PPTP routing

95 Mbit/s'ye kadar

-

USB Sürücüden Okuma

12 MB/s'ye kadar

-

Otomatik ADSL

Modülasyon Seçimi

Var

-

G.dmt

Var

-

G.lite

Var

-

ADSL2

Var

-

ADSL2+

Var

-

Annex A

Var

-

Annex M

Var

-

Maks. PVC Sayısı

8

-

VDSL2 Desteği

Var

-

G.vector desteği

Var

-

VDSL Profilleri

8a, 8b, 8c, 8d, 12a, 12b, 17a, 30a

Sahip olduğu VDSL profilleri sayesinde Keenetic Extra DSL ve Keenetic Omni DSL 200Mbps'ye kadar xDSL hatları desteklemektedir.

IPoE

Var

-

PPPoE

Var

-

PPTP

Var

-

L2TP

Var

-

802.1x

Var

-

Birden çok PPP tünelleri

Var

-

PAP/CHAP/MS-CHAP/MS-CHAP v2

Var

-

MPPE (Auto/40/56/128)

Var

-

VLAN IEEE 802.1Q

Var

-

Yönlendirme (Routing) tablosu (DHCP/Manuel)

Var

-

Link Duo

Var

PPPoE/PPTP/L2TP kimlik doğrulama ile internet'e ve İSS'nin (İnternet Servis Sağlayıcı) iç ağına eşzamanlı olarak bağlanabilirsiniz

IntelliQoS

Var

Özel IntelliQoS teknolojisi, çevrimiçi video veya IPTV'nin kesintisiz görüntülenmesini otomatik olarak sağlar, torrent gibi tüm bantgenişliğini kullanmaya çalışan uygulamaların optimize çalışmasını sağlar. Diğer bir yandan, her bir cihaz için ayrı ayrı hız sınırlandırması yapabilirsiniz. Ev ağınızın yönetimi sizde olur.

DHCP (istemci/sunucu)

Var

-

IPv6 Dual Stack

Var

-

NAT

Var

Birden çok harici IP destekleyen tam özellikli NAT; ağ arayüzü rollerinin atanması.

IGMP

Var

-

UPnP

Var

-

Manuel Port Yönlendirme

Var

-

VPN Passthrough

Var

-

DoS Ataklarından Koruyan

SPI Firewall (Güvenlik Duvarı)

Var

-

Ping Denetleyicisi

Var

-

WEP/WPA-PSK/WPA2-PSK/WPA3 ve OWE ile Gelişmiş Ağ Güvenliği

Var

En güncel WPA3 ve OWE kablosuz güvenlik protokolleri sayesinde kablosuz ağınız her zaman güvendedir.

Misafir Wi-Fi Ağı Desteği

Var

-

MAC Adresi ile Ağ Erişim Kontrolü

Var

-

Wi-Fi Multimedia (WMM)

Var

-

Android ve iOS için mobil uygulama

Var

Hızlı kurulum ve uzaktan ağ yönetimi sağlar. Bulut temelli mimarisi sayesinde ağınızı internete bağlı olduğunuz heryerden yönetmenize imkan tanır.

Transmission Torrent İstemcisi

Var

Bilgisayara ihtiyaç duymadan, 7/24 dosya paylaşım ağlarında çalışmaya izin veren, tek başına çalışabilen torrent istemcisi.

Dosya Sunucusu

Var

Ev ağında dosya paylaşmak için Keenetic cihazınıza bir USB sürücü takın. Desteklenen biçimler şunlardır:

FAT/FAT32/EXT2/EXT3/NTFS/HFS+

DLNA Sunucusu

Var

USB sürücünüzdeki medya dosyalarını (video, resim v.b.) DLNA uyumlu akıllı TV, tablet ya da akıllı telefon gibi cihazlarınızda doğrudan oynatın.

UDP - HTTP Proxy

Var

Multicast stream (oynatma) desteklemeyen cihazlarda IPTV hizmeti için

FTP Sunucusu

Var

Bağlı USB sürücdeki dosyalara uzaktan erişim için kullanılır. Daha kolay kullanım için DynDNS (dinamik DNS) özelliğinin kullanılması tavsiye edilir.

Yazıcı Sunucusu

Var

Uyumlu USB yazıcılar ile ağ üzerinden yazıcı erişimi/paylaşımı (GDI modeller hariç)

IPsec VPN (istemci/sunucu)

Var

-

PPTP VPN sunucu

10 Adet

VPN sunucu, ev ağınıza İnternet üzerinden güvenli bir şekilde erişmenizi sağlar.

Yandex.DNS İnternet Filtresi

Var

Ön yüklemeyle gelen Yandex.DNS İnternet filtresi ev ağınızı zararlı web sayfalarından, bot ağlarından ve diğer tehditlerden korur.

SafeDNS Ebeveyn Kontrolü

Var

Bulut hizmeti üzerinden çalışan SafeDNS İnternet filtresi, ev ağınızdaki cihazların çevrimiçi etkinliklerini izlemenize, onları istenmeyen çevrimiçi hizmetler, web siteleri ve hatta arama sonuçlarından korumanıza olanak sağlar.

Dinamik DNS İstemcisi

Var

No-IP, DNS Master, DynDNS servisleri desteklenmektedir. Dilerseniz kendi dinamik DNS servisiniz manuel olarak da yapılandırabilirsiniz.

AdGuard Reklam Engelleyici

Var

Tüm ev ağı cihazlarınızı can sıkıcı reklamlardan korur.

Cihaz Boyutları

159mm x 110mm x 29mm

Anten hariç.

Cihaz Ağırlığı

248gr

-

Çalışma Sıcaklığı

0 – 40°C

-

Nem

%20 – %95

Yoğuşmasız

Güç Giriş Gerilimi

100-240V

50/60 Hz

Seviye VI enerji tasarruflu 100-240 Switching Güç Adaptörü; Enerji tasarrufu yanı sıra, elektrik voltaj düşmesi gibi dalgalanmalara karşı cihazın kararlı çalışmasını sağlar.

Özellik Detayları
Marka Keenetic
Ethernet Çıkışı 1 port, 4 port
Kablosuz Bağlantı Hızı 1200 Mbps
Splitter Var
Anten Sayısı 4
Garanti Süresi 24 Ay
EAN Kodu 4897082926054
Üretici Kodu KN-2111-01TR
SKU Kodu TET11474641297

FAYDALI YORUMLAR

Arda E .
04.02.2020 00:37:38

Keenetic sayesinde modem ve internet sorunlarından kurtuldum, daha stabil bir bağlantım var 4 gündür kullanıyorum hiç kopma olmadı, umarım bir daha kopma yaşamam, oyun oynarken özellikle profesyonel oynuyorsanız çok şeye mal oluyor, usb adaptörlede 4.5g ile yedekledim ve böylece net kopar kopmaz devreye giriyor ve oyuna geri dönüyorum , daha önce markayı hiç duymamıştım arkadaşımın yoğun önerisi üzerine aldım bende sizlere yoğun tavsiyelerimi sunuyorum gönül rahatlığıyla alabileceğiniz bir ürün.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?   Evet (5)   Hayır (0)

Bu ürün hakkında yapılan yorum, soru ve cevaplar

Çağrı G.

Tüm internet problemlerim çözüldü. Gerek kargo gerek ürün olsun memnun kaldığım bir alışveriş oldu. Teşekkür ederim.

11.08.2020 11:55:22
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?   Evet (1)   Hayır (0)
Yükleniyor...
Yükleniyor...