Kahve Değirmeni & Öğütücüler

Ürün Değerlendirmesi
Dişli Tipi
Öğütme Ayarı
Çekirdek Kabı
Dişli Çapı
Motor Gücü
Filtrele

Kahve Öğütücü Rehberi

Son zamanlarda popülerliğini artıran 3.dalga ve 4.dalga kahve dükkanları pek çoğumuzun ziyaret ettiği mekanlar. Peki bu lezzeti evimde yada ofisimde kendim yapamaz mıyım ? evet yapabilirsiniz damak zevkinize uygun donanımları sağlarsanız ve en önemlisi iyi bir kahve çekirdeği bulursanız daha iyi kahveler yapmanız kaçınılmaz. Bu noktada kahve makinesinden çok kahve değirmeni yada öğütücü dediğimiz makinelere değineceğiz.


Kahve Değirmeni Nedir Ne İşem Yarar ?


Kahve öğütücü farklı bıçak türlerine ve çalışma prensibi olan çekirdek kahve tanelerini parçalayarak demleme veya espresso için uygun inceliğe dönüştüren makinalardır. Bu makinalar espresso yada filtre makinesinden çok daha önemli yere sahiptir çünkü içtiğiniz kahvenin yumuşak veya sert olması çoğunlukla kahve incelik derecesine sahiptir. Aldığınız makinenin özelliklerine göre bu değişmektedir.


Çekirdek Kahvemi Popüler Kahve Dükkanlarında Çektiremez miyim ?


Evet çektirebilirsiniz güzelde kahveler yaratabilirsiniz ama parçalanan kahve çekirdeği tadını ve kokusunu 1 hafta koruyabilir bu süre içinde kullanmanız gerekebilir. Parçalanmamış kahve çekirdeği tadını ve kokusunu en az 3 ay korur.


Kahve Değirmeni Önerileri


Sitemizde birçok çeşit bulunmaktadır. Başlıca markalarımız Delonghi kahve öğütücü ve Bosch kahve öğütücüdür