Espresso & Cappuccino Kahve Makineleri

Filtrele

Espresso Kahve Makinaları

Seçim Rehberi

Bu Kılavuz Öncelikle Sizin Tercihlerinize Yön Verebilmek Amacı İle Hazırlanmıştır. Daha Sonra Bizimle İrtibat Kurarsanız Bu Kılavuz Doğrultusunda Daralttığınız Listeniz Üzerinde Makinelerin Artı/eksi Yönlerini Sizlerle Paylaşmaktan Mutluluk Duyarız.

Size Uygun Mükemmel Bir Makine, Tercih Listesindeki Kriterlerinizin Çoğunluğunu Karşılayabilen Bir Makine Olacaktır. Burada Bizim Rolümüz Size Doğru Bir Tercih Yapabilmeniz İçin Portföyümüzdeki Her Bir Makine İçin İyi Veya Varsa Eksik Yönlerini Tecrübelerimiz Çerçevesinde Anlatmak Olabilir.

Çoğunlukla Sadece Espresso İçenler İçin Nispeten Daha Sade Makineler Önerilebilirken, Sütün Dahil Olacağı ( Latte / Cappuccıno) Benzer İçecekler Hazırlanacak İse O Zaman Biraz Daha Kompleks Makinelere Yönelmek Gerekecektir.

Kahvem İçin Niçin Yalnızca Bir Butona Basarak İşimi Göremiyorum?

“Her şeyi Yapabilen” Makineler Tam Otomatik Makineler Olarak İsimlendirilirler. Bunlar Hem Kahvenizi Öğütür Hem De Espressonuzu Hazırlarlar. Bazıları İse Sütünüzü De Isıtır Ve Fincanınıza Eklerler. Bunlar Doğaları Gereği Daha Karmaşık Makinelerdir Ve Bazı Tanınmış Makine Üreticileri Tarafından Piyasaya Sürülürler. Ancak Maalesef, Sıradan Bir Cefa’da Beklenen Kahve Standardını Dahi Size Sağlayamazlar. Kullanıcılar Genel Olarak Bunların Performanslarından Hayal Kırıklığına Uğramış Ve Çok Daha İyi Bir Kahvenin, Samı Otomatik Olarak Nitelendirebileceğimiz Makinelerde, Yeni Çekılmış Bir Kahve İle Kullanıcının Yeterli Eğitimi Edinerek Ve/Veya Makinesini Nasıl Kullanması Gerektiğini Anlatan Öğretici Videoları İzleyerek Biraz Da Ustalaşıp Yapılabileceği Gerçeğinin Farkına Varmışlardır.

Espresso Perfetto Tam Otomatik Kahve Makineleri Önermemektedir, Çünkü Biz Müşterilerimizin Mükemmel Espresso Kahvelere Ulaşmasını İstiyoruz.

Öğütücüye İhtiyacım Olacak Mı?

Cevabımız, Evet!

Kahve Aromaları, Öğütüldükten Hemen Sonra Ambalajlanması Ne Şekilde Olursa Olsun Süratle Kaybolacağı İçin Çekirdek Kahveyi Makinenize Uygun Olarak Çekebileceğiniz Bir Öğütücünüz Olmalıdır. Çoğunlukla Önce Makine Sonra Da Öğütücü Edinme Yoluna Gidilir Ancak Biz Israrla İlk Alım Sırasında Yanı Başlangıçta İyi Bir Öğütücünün Düşünülmesini Ve Bu Konuya Gereken Önemin Verilmesini Öneriyoruz.

Öğütücü Ve Makine Birleşimi ?

Günümüzde Bir Çok Şirket Öğütücüsü İle Birlikte Kombi Makineler Üretmektedir. Çoğunlukla Biz Pek Tavsiye Etmiyoruz. Kahve Çekirdekleri Makineye Yakın Olmamalı, Isıdan Uzak Ve Mümkün Olduğunca Serin Bir Yerde Muhafaza Edilmelidir. Ayrıca Bu Makinelerde Kahve Öğütücüsü Yada Makinede Bir Sorun Çıktığında Kahve Yapmak Mümkün Olamamaktadır. Yer Sıkıntısı V.S. Gibi Bazı Niçinlerden Dolayı Yine De Tercih Edebilecek Müşterilerimiz İçin Bizde Bu Kategoriden Zaman Zaman Stoklarımızda Bulunduruyoruz.

Peki, Ne Kadar Bir Harcamayı Göze Almam Gerekiyor?

Ayırmanız Gereken Bütçeyi Makineyi Ne Şekilde Kullanmayı Düşündüğünüz Ve Sizinle Birlikte Kaç Kişinin Makineyi Kullanacağı Gibi Sorulara Cevap bulmak gerekir.

Böyle Bir Kullanım İçin Tek Dolaşımlı Bir Makine Yatarlı Olacaktır. Tek Dolaşımlı Makine İle Espresso Yaparsınız. Sonra Süt İlavesi İsteniyor İse Bir Düğmeye Basarak Makinenin Yeniden Isınmasını Ve Böylece Sütün Köpürtülmesi İçin Gereken Buharın Üretilmesini Sağlarsınız. Bu Aşamada Makinedeki Su Boşalmış Ve Ünitede Isınma Oluşmuş Olabilir. Bu Tıp Makinelerde Bir İç Kontrol Ünitesi Yâda Makinenin Bir “Beyni” Yoktur. Buhar Şalteri Açık Unutulduysa Cihaz Kolayca Bozulabilir. Böyle Tamiratı Genelde Mürtefi Bedellerde Olabiliyor. Bu Hataları Önlemek İçin Bu Makinelerde Kullanıcıya Çok İş Düşer. Bu Yüzden Bu Tıp Makineleri Ofislerde, Kalabalık Ailelerde Ve Değişken Kullanıcıların Olduğu Ortamlarda Onarmıyoruz.

Önerdiğimiz Makineler Tam otomatik ve koruma sistemi gelişmiş markaları tercih etmenizdir.

Espresso Tarifleri