Kargo ve Teslimat

Siparişleriniz kargoya verilmeden önce adres değişikliği yapılabilmektedir.

Kargoya verilen siparişler size ulaşmadan önce teslimat adresini değiştirmek isterseniz, sol menüde yer alan "yeni destek talebi" bölümünden "kargo ve paketlemeyi" seçerek hızla işlemi başlatabilirsiniz. Ancak bu tür durumlarda teslimat süresinin uzayabileceği dikkate alınmalıdır.

Sipariş verdiğiniz ürün sayfasında kargo ücreti yazmaktadır. Kargo ücreti ürüne göre farklılık göstermektedir. Kargo ücretini ürünü satın alırken ödersiniz.

Kargoya teslim edilmiş olan siparişinizin nerede olduğunu öğrenmek için; sırası ile Kullanıcı Hesabım > Siparişlerim sekmesinden siparişinizi görüntüleyerek kargo takip numaranızı öğrenebilirsiniz.

Siparişleriniz, ürünlerin hassasiyetine uygun paketleme işlemlerinden geçmektedir. Kırılacak ürünler, özel koruyucu kağıt dolgu ve özel naylon hava balonu ile sarılarak ve ekstra bir koliye konulup sabitlenerek paketlenir. Böylece hassas ürünlerin bile kargoda hasar görme olasılığı minimum seviyeye indirilmektedir.

Siparişinizdeki ürünleri anlaşmalı olduğumuz Sürat Kargo ve Aras Kargo ile gönderiyoruz.

Mobilya ve benzeri ürün gruplarında doğrudan tedarikçilerimizden gönderilen kargolar, tedarikçimizin anlaşmalı olduğu kargo firması ile iletilir.

Siparişinizi teslim alırken kargo paketinde yırtık, ezilme, ıslanma, vb. bir sorun olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz.

Ayrıca paketinizde bulunan ürünlerin, faturaya yansıyan ürünlerle aynı olduğundan emin olmanızı öneririz.

Kargo yetkilisi, kargo paketinde veya içeriğinde herhangi bir sorun olması durumunda size yardımcı olacaktır. Böyle bir durumda kargoyu teslim almamanız ve kargo yetkilisine tutanak tutturmanız gerekmektedir.

Tutanak, ürün değişimi veya ücret iadesinde işlemlerinizi kolaylaştıracaktır.

* Kargoyu teslim aldıktan sonra yapılan eksik/hasar bildirimleri, tutanak olmadığı ya da ilk teslim anında hazırlanmadığı için incelemeye bağlı olarak reddedilebilir.

Adreste bulunamadığınızda "teslim edilemedi" notu bırakılır. Bir sonraki iş günü siparişiniz bir kez daha adresinize getirilir.

Kargo firmasına ulaşarak tekrar gelmelerini uygun bulduğunuz günü belirttiğinizde, paketinizin doğru zamanda gelmesini sağlayabilirsiniz.

İkinci kez gelindiğinde teslim edilemeyen siparişiniz Gelbura.com deposuna iade edilir.

Tüm siparişler, yasaların gerektirdiği üzere irsaliye veya fatura ile kargolanır.

Türkiye'nin tamamına gönderi yapılabilmektedir.

Kıbrıs ve yurtdışında bulunan üyelerimiz, Türkiye'de herhangi bir adrese sipariş verebilmektedir.